Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Keleti pu. Metrójánál a...

A Keleti pu. Metrójánál a falon láttátok a Szabadkőműves ábrákat?

Figyelt kérdés
Tegnap vártam a metrót, bámultam ki a fejemből, egyszer csak feltűnik, hogy jé, de furi ez az ábra, aztán rádöbbentem, hogy az a 'mindent látó szem' a háromszögben, illetve a körző, szögmérő, és kalapács vagy véső (?). A harmadikban nem vagyok biztos, bocsi. Szóval picit megdöbbentem, hogy ennyire nyíltan ott van az emberek szeme előtt, és seninek nem tűnik föl. Ez vajon utal valamire, vagy csak véletlen? És hogy lehet, hogy az amerikai dollár hátulján is ez az ábra van? Igazán érdekes. Előre is köszi az ÉRTELMES válaszokat.
2010. dec. 1. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak azért írok, hogy meglegyen nekem is ez a kérdés, bocsi:D érdekel. bár mondjuk biztos nem a metróalagútban van a szabadkőművesek egyik páholya
2010. dec. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
A Batthyány téri templomon is van egy olyan "mindent látó szem".
2010. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg azért, mert az építésvezetők között vannak szabadkőművesek, vagy a tervező maga szabadkőműves. Ők szeretik ott hagyni a jeleiket mindenhol, és mindenen, amit ők csináltak. Azt észrevetted már, mennyi Dávid csillag van Budapest épületein? :) A zsidók is meg szokták jelölni alkotásaikat, de szerintem ez sok néppel/közösséggel van így.

A dollárról itt olvashatsz: [link]

érdekes cikk :)

Wikin is utánanéztem. Az az igazság, hogy már tanultam erről, de sajna régen és elfelejtettem, szóval a wikin csak felelevenítettem az emlékeimet, és bizton mondhatom, hogy helyes az info:


[link]


Aki nem akar olvasni: annyi a lényeg, hogy a mindent látó szem egy olyan ezoterikus, vallásos jelkép (óegyiptomi Hórusz szemére vezethető vissza), ami a dolláron előbb jelent meg (1776), mint a szabadkőműveseknél (1797), és ezért csak véletlen egybeesésről van szó: a szabadkőműveseknek semmi köze a dollárhoz!

2010. dec. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ez vajon utal valamire, vagy csak véletlen?"


Nem véletlen, mert valaki megtervezte, aztán valakik megcsinálták.


"Ez vajon utal valamire, vagy csak véletlen?"


Amit mindent látó szemnek nevezel, az egy régi vallásos jelkép, a gondviselés jelképe, és számos templomon megfigyelhető. Körző, szögmérő, kalapács, véső: ezek szerszámok. Nyilván a munkára általában, vagy az építészetre utalnak. Szabadkőműves jelkép is lehet: körző és derékszög.


A kalapács és szögmérő az más, az az NDK címere volt :)

2010. dec. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem meglepő. A 19. században nagyon sokan voltak. Híres magyarok is szabadkőművesek voltak. Nagy vezetőink is. Ezzel persze nincs is semmi gond.

A szabadkőművesek jó célokért küzdöttek, és mindenhová tették jeleiket. Jelentős mozgalomnak számítottak (ma már talán nincs is ilyen híres mozgalom).

2010. dec. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem véletlen. De ezt már taglalták. Ne minden az, aminek elsőre látszik. A szabadkőművességről meg az a véleményem: Lehet, hogy jó célokért küzd, de végül még is csak mindig ártott az embereknek. Ez fakadhat az emberi gyengeségből, vagy csak önhitségből is.
2010. dec. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Kifejetnéd, hogy mit ártott? Én szinte semmit nem tudok róluk, pedig olvasgattam, és nekem az az érzésem, hogy a belinkelt állítólagos szabadkőműves lapja egy kissé 'parasztvakítás'.
2010. dec. 4. 10:02
 8/8 anonim válasza:

Az Egyesült Államok számtalan vezetője volt szabad kőműves hol nyíltan, hol utólag bizonyosodott be róluk. Úgy szintén ez van az Egyesült Királyságban is. Híres szabad művesek, nagyon sok USA elnök,a brit királyi család, Mária Terézia, Széchényi István - bár az ő tagságát sokan vitatják. Direkt írtam pozitív történelmi figurákat is.


Wikipédia alap oldala témában és egy általam nem ellenőrzőt lista linkje. - Bár a tudásom és erőmet is felülmúlná a listák ellenőrzése.


Magyar szabadkőművesek listája:

[link]


A szép mámoros kezdetek +:

[link]

2010. dec. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!