Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyennek látják a kívülálló...

Milyennek látják a kívülálló emberek a gótokat, mit gondolnak erről a stílusról és az ezt képviselő emberekről? Van-e különbség a szubkultúra tizenéves, ill. huszonéves vagy idősebb tagjainak megítélésében?

Figyelt kérdés
Mennyit tudnak az emberek arról, mit takar ez pontosan, hogy mit jelent gótnak lenni, és milyennek látják kívűlről az ilyen stílust képviselő embereket? Arra az irányzatra gondolok, amit régebben inkább darknak vagy gruftinak neveztek.
2009. jan. 19. 03:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 Srapnel ***** válasza:
43%
Ha gyerekekről, tinédzserekről van szó, akkor nincs gond, valahogy lázadni kell, ez együtt jár az élettel. De 18-20-22 éves kor fölött már valami problémára utal ott a fejben. Akkor már nevetséges és szánalmas. A felnőtteket nem érdeklik az irányzatok, de nem is ismerik őket: el vannak foglalva a családdal, pénzkereséssel, gázszámlával, lakáshitellel, stb., vagyis a valódi problémákkal.
2009. jan. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
64%
Az én lányom is góth ,és bevallom nem örülök neki túlzottan. Megpróbálom kívülálló szemével leírni. Talpig feketében, mintha gyászolná magát az életet.Acélbetétes magasszárú bakancsban, -20 fokban ,és + 40 -ben is ,mindegy.Földig érő fekete szoknyában télen-nyáron. Fekete fűző,fekete körömlakk,sötét rúzs, sápadt arc. (Strandra nem volt hajlandó jönni, nehogy eltűnjön ea sápadtsága!!!) Előszerettel fényképezteti magát sírokon,temetőkben.Hát tömören ennyi. Tizenévesen még talán elmegy, de felnőttkorban!! Addigra remélem kinövi,mert már depressziós leszek a sok fekete gönctől!!!:)
2009. jan. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 Srapnel ***** válasza:
55%
Majd abbahagyja, amikor elmegy állásinterjúra (és megtanulja, hogy a kinézetből már ítélkeznek), vagy ha egyszer megy olyan helyre dolgozni, ahol megmondják, hogyan öltözz (pl. bank), szépen leszokik róla.
2009. jan. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
76%

Jaja, szerintem általában a kívülállók le se sz.rják a kül. stílusokat, igazából csak azokat érdekli, akik szintén úgy öltöznek. Az emosok talán kivételek, de csak mert 10-12 rajzfilmfigurának öltözött lány sikoltozik a buszmegállóban és ez az ember agyára megy!

A gótosokról talán annyit, hogy hordanak nagyon szép ruhákat is, bár olyan, mintha folyton jelmezbálba készülnének, valahol nevetséges, mint az összes többi "jelmezes" stílus. Ismerek olyanokat, akik bőven 20 fölött is így nyomulnak, ráadásul némelyiküknek rosszul is áll, mert úgy gondolják, h elég, ha egy ruhájuk gótos, nem is baj, hogy 3 számmal kisebb, mint amilyen egyébként kellene rájuk.

2009. jan. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
100%
Különcök,talán furcsák is,de sokkal kellemesebb látvány egy goth-banda,mint a droid nyárspolgárok.
2009. jan. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 A kérdező kommentje:

Kb. ilyesmire számítottam. Köszi az eddigieket, kérnék még válaszokat, ha lehet!

Első: fesztiválokon láttam goth családokat is :) Valószínűleg ők is dolgoznak és fizetnek gázszámlát is :), csak nem gondolják, hogy attól még egyformának kell lenni, illetve hogy a felnőtt élet, "megkomolyodás" beszürküléssel jár...

Második: Fiatalabb korban a külsőségekhez való néha nevetségesen merev ragaszkodás igen, megvan, de megnyugtatlak, én kb. 19-20 után nyárra vettem egy elég dekoratív bőrsarut! :) Mi lenne, ha javasolnád neki, hogy vegyen fel valami vöröset is? Én azt még felveszem meg néha fehérrel kombinálva a feketét, esetleg még némi sötétkék jöhet. (De be kell valljam, tizenévesen nem. :) ) Tudod, az igazi bíborvörös, az sokaknak tetszik :)

2009. jan. 19. 10:42
 7/88 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszadó: már voltam több állásinterjún, nyilván nem a legextrémebb darabokban, de az eleganciát, ami a stílussal együtt jár, viszont értékelik. Volt olyan munkahelyem, ahol finoman próbáltak konformistább útra terelni, de udvariasan megmondtam, hogy a két diplomámat adtam el nekik, nem a személyiségemet és ha nem vagyok jó így, keressenek mást. Sokáig ott dolgoztam még, és én jöttem el egy jobb lehetőségért.
2009. jan. 19. 10:46
 8/88 A kérdező kommentje:

Negyedik: igen, a teátralitás fontos eleme a stílusnak, illetve sok "kívülálló" próbál a saját öltözködésébe integrálni egyes elemeket, ami nem mindig jár pozitív eredménnyel. Fontos, hogy az ember meg is tudjon jelenni ezekben a ruhákban.

Ötödik: ez is a különbség a szubkultúrák fiatalabb és idősebb tagjai közt: nekem semmi bajom a "nyárspolgárokkal", amennyiben nekik se velem. Van, aki nyárspolgárnak néz ki, és kiderül, hogy teljesen nyitott, kedves ember, és vannak igen begyöpösödött "lázadók"!

2009. jan. 19. 10:51
 9/88 A kérdező kommentje:
Még valami: a fekete biztos, hogy (csak) a gyász színe? :)
2009. jan. 19. 11:07
 10/88 anonim ***** válasza:
100%
Én elég extrém és szélsőséges vagyok, nekem 28 éves vén fejjel, nagyon tetszik. Én magam is öltözködtem így, előtte kőkemény rocker voltam. Bíróságon dolgozom, ott tényleg nem előny nekem a 20 soros acélkapszlis, de ha meglátok egy ilyen stílusú valakit, megjegyzem magamban, hogy milyen klassz cucca van:) Amúgy lányoknál, szerintem nagyon szép, finom , és elegáns viselet. A fekete számomra nem a gyász színe.
2009. jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!