Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor csatolták vissza Erdélyt...

Mikor csatolták vissza Erdélyt Romániához?

Figyelt kérdés
Azt mondja apum, hogy 1940 és 1945 között kétszercsatolták ide-oda. Ehhez a kettős állampolgársághoz kellene, és ha belefeszülök sem találom meg a neten, hogy pontosan mikor csatolták Erdélyt vissza ? Valaki adna róla linket, vagy valami hasznos infót ?
2010. dec. 10. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Nem olvastam végig, de úgy láttam benne van:)

2010. dec. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Erdély az 1920. június 4-én aláírt trianoni békeszerződésig többé-kevésbé a Magyar Királyság fennhatósága alatt állt (az ország három részre szakadásáig részeként, utána önálló fejedelemségként, a 18. századtól ismét a királyság részeként, de Habsburg irányítás alatt, majd a kiegyezéstől a trianoni békeszerződésig ismét Magyarország része lett). A szerződés értelmében a történelmi Erdélyt, Bánságot és Partiumot Romániához csatolták, és ettől az időponttól kezdve mindhárom területet - földrajzilag és történelmileg is helytelenül - Erdély néven említik.


A következő fordulópont 1940. augusztus 30-án történt, amikor is megszületett a második bécsi döntés, amely értelmében Magyarország visszakapta Észak-Erdélyt és Székelyföldet.


A második világháború lezárásaként 1947. február 10-én megkötötték a párizsi békeszerződést, amely a bécsi döntéseket érvénytelenítette, és kis módosításokkal visszaállították a trianoni békeszerződésben kijelölt határokat.


Tehát a válasz a kérdésedre (kissé leegyszerűsítve): Erdély egy bizonyos része (Észak-Erdély és Székelyföld) hét évig (1940 és 1947 között) volt újra magyar terület - bár ez a hét év sem volt fenékig tejfel, hiszen tágabb értelembe véve gyakorlatilag a második világháborút foglalta magába.

2010. dec. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
20%
Erdélyt vissza Romániához?Ez egy vicc akart lenni ugye?Erdély mindig is Magyarország része volt Székelyföld!A Románok csak elorozták!Külön állam,ha úgy jobban esik.Nem engedném a bocskorosoknak azt sem,hogy a szájukra vegyék Erdélyt,nemhogy ott lakjanak.
2011. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos már itt laknak.
2012. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!