Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A minap egy barátnőmtől...

A minap egy barátnőmtől elszedtek 15ezer ft-ot fényes nappal a "szoláriumos" magyarok! Hova jutott ez az ország?

Figyelt kérdés
Azt mondták neki ha nem adja a pénzét akkor leszúrják,és a csalásját is megtalálják!!A rendőrség nem is foglalkozik vele mert 20ezer ft allati a "kár"!!!!!Mondanék valamit mit tennék az ilyen emberekkel....!!!!!!!
2010. dec. 11. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

mert nem lopással, hanem életveszélyeztetéssel kellett volna bejelenteni a rendőrségre!


Ne hidd, hogy csak Magyarországon van bűnözés:/ A barátnőd meg figyeljen, hogy hol mászkál egyedül.

2010. dec. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egyetértek az előzővel. szerinted máshol nincs ilyen..?ugyan már! de mi csak itt vesszük észre, és panaszkodunk.
2010. dec. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
egy forgalmas téren történt és fényes nappal!!senki nem segített neki!!!met nem mertek!ez nem felháborító?már késsel kell az utcára mennünk vagy mi?
2010. dec. 11. 12:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én miskolc avas II. ütemében lakom, itt van külön a barnák kedvéért ingyenes járat amit jól szétverhetnek, nem is tudom hogyhogy élek még, engem egyszer leköptek a barnák

és azt mondták dögölj meg te árja, amit nem tudom honnan vettek nem is értettem- 10 éves gyerekek. a poén hogy hófehér bőröm van magas vagyok és szőke hajam van egyik legjobb barátomat meg egy baseball ütővel verték fejbe.

2010. dec. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már nincs a 20 ezres határ, 10 Ft miatt is foglalkozniuk kell a rendőröknek vele.

Különben ez tényleg nem hungarikum, más országokban ugyanígy megvan ez, csak arról nyilván nem hallunk.

Más kérdés, hogy mi a fenének mászkál a barátnőd 15 ezer Ft-tal a pénztárcájában? Elég vacak, hogy ma már muszáj, hogy bankszámlád legyen, de előnye az, hogy nem kell kp-t vinned magaddal, elég a bankkártya, azt elszedhetik, ha akarják.

2010. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem biztosan nem tudna elhajtani a rendőr, ha be akarnám jelenteni az engem ért bűncselekményt! Vegye jegyzőkönyvbe, iktassa, aztán 30 nap műlva küldjenek valamit! De fogalalkozzanak vele, illetve ha megfogják az elkövetőt, akkor akár ezt is húzhassák rá.


Ehhez ragaszkodni kell.


A másik: ha megfenyegették a barátnődet, akkor az onnantól nem lopás, aminek van értékhatára (igaz, 20.000 alatt is lehet 72 órás vizsgálati fogság, ld a 3 diáklány esetét), hanem RABLÁS. Az pedig alapból 2-8 év börtönnel jár, ha ráverik, és nincs értékhatára, 1 Ft is rablás, meg 10 millió is, sőt, már a kísérlet is büntetendő (ha pl. nem találnak semmit, vagy önvédelmet foganatosítasz és elkotródnak).


Vissza kell menni, akár szülőkkel ha kis/fiatalkorú a barátnőd, és meg kell tenni a feljelentést ismeretlen tettes ellen.

2010. dec. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják, ami a barátnőddel történt az NEM LOPÁS, hanem RABLÁS. Jogilag a kettő ég és föld, rablásnál nincs értékhatár!

Ha a rendőr elhajtja, akkor meg kell neki mondani, hogy kötelességszegésért feljelentitek az ügyészségen!

(Vagy fel is jelenthetitek a rendőrt. Milyen rendőri hozzáállás ez?! Ez olyan, mintha égne a ház, és a tűzoltók nem jönnének ki, mert nincs kedvük...)

2010. dec. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Figy, engem fényes nappal molesztáltak belváros villamosmegállójában! Pedig nem ribinek voltam öltözve, épp vizsgázni mentem!


Ha meg késsel fenyegettek, te is tudhatod, hogy kiszámíthatatlan az a csoport, (ld. pl. Marian Kozma) simán ledöfnék a közbeavatkozót:(

2010. dec. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!