Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 3 japán cserediákot (lányok)...

3 japán cserediákot (lányok) fogunk elszállásolni 2 napig itthon. Milyen programokat tervezzek? (Ha egyáltalán kell tervezni bármit is. )

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy elmegyünk megnézni a nevezetességeket (Parlament, Hősök tere stb.)

Egymás megértése miatt is aggódok picit, mert angolul (és ugye japánul) beszélnek csak. Én angolt 4 éve tanulok a suliban, japánt 7 hónapja.


Ez lenne az első alkalom, hogy cserediákot fogadunk (még ha ilyen rövid időre is).


2010. dec. 19. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
én nem tudom de ennek mi értelme ennek a cserediákfogadásnak? de mondjuk én inkább megkérdezném őket mit akarnak csinálni. bár én nem lennék jó házigazda mert elmennék futni este meg ilyenek
2010. dec. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért csak ilyen rövid idő, mert korábban érkeznek, minthogy a szállást lefoglalták. Meg akarják nézni a karácsonyi vásárt, de onnan nem tudnak a táborba menni, amit lefoglaltak, mert előbb érkeztek. Erre gondoltál? Vagy minek nincs értelme?
2010. dec. 19. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:

japán diáklányok....:D én tudnék pár jó programot ;)



viccet félretéve szerintem is jó ötlet a Parlament és a Hősök tere meg egyéb nevezetességek. Főzhetnétek valami magyarosat (bár lehet hogy nem bírják majd megenni) esetleg ajándékba küldjetek velük haza egy-egy Erős Pistát (én német ismerőseimnek vittem egyszer):)

2010. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát csak arra értettem, hogy minek fogadtok cserediákot. kaptok e érte valamit, vagy majd te is kimész hozzájuk?


főzzél nekik gulyást meg töltött káposztát

2010. dec. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A gulyás meg a töltött káposzta jó ötlet, csak vega vagyok, de attól még lehet, hogy megfőzöm a családnak. Azért jó, mert így bekerülök a programba, és én is ki tudok majd menni, remélhetőleg Japánba.


Ajándéknak valami hungarikumot gondoltam, az Erős Pista jó ötlet :) Ezen kívül mit lehetne még?

2010. dec. 19. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Pénztől függően én lehet, elvinném őket színházba, múzeuma (persze ha érdekli őket), este sétálgatnék velük Andrássy úton vagy bármi ilyen szépen kivilágított helyen... Várnál a siklót ki lehetne próbálni. Ja, meg Lánchíd, mesélni az oroszlánnyelves sztorit :).

Otthon meg... igen, tradicionális magyar kaják (esetleg szaloncukor, dobostorta, túró rudi), mutathatnál neki magyar zenéket (már ha van, amit szeretsz :D), magyar filmeket (dettó :D).


Ajándéknak hát... írok pár példát, aztűn válogathatsz kedvedre (én ugyan nem fogadtam cserediákot, mert hozzánk nem fértek volna el, de pár ismerősömnél voltak, szval az ő választásaikból is csemegéztem)

-Bp./Magyarország-útikönyv angolul

-népzenés CD

-paprikafüzér

-hímzett terítő

-Szamos marcipán meg egyéb magyar édesség (plusz esetleg bor :D)

-magyar mesefigurák

-kicsi reprodukciók/képeslapok magyar képzőművészeti alkotásokkal (egyik o.társam pl. A lila ruhás nőt meg A majálist adta Szinyeitől... meg Magányos cédrus, ilyenek...)

2010. dec. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig jó dolog a cserediák fogadás.

Egyrészt mert megismerkedsz más emberekkel és ezáltal lesznek ismerőseid akikkel akár levelezhetsz is, másodszorra pedig javul az angol nyelvtudásod.

2011. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Japán lányok... három japán lány ... :D:D
2011. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!