Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a koreai,...

Mi a különbség a koreai, kínai és a japán között? Hogy is van ez? Különbözik a nyelv?

Figyelt kérdés
Bocs ha elképesztő nagy baromságot kérdeztem :D
2011. jún. 25. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Az, hogy tisztára különböző nyelvek. A japán még csak egy nyelvcsaládban sincs a kínaival, tudtommal a koreai sem. A japánok használnak kínai jeleket(k.b. 2000 darabot), de van saját "ábécé"-jük(assz'em 104 jel), amivel le lehet írni mindent. A koreaiak a szótagokat jelekbe gyúrják össze.
2011. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dymo ***** válasza:
79%
mi a különbség az angolban,franciában,németben?
2011. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi első :)
2011. jún. 25. 12:50
 4/4 Asuna-san válasza:
Az elsőnek igaza van,hogy a japán nyelv és koreai/kínai nyelv közt nincs semmi összefüggés,viszont ha a koreai írás kialakulását nézzük akkor azt el lehet mondani hogy a kínai írásból kicsit átvettek,én ezt olvastam és ezt is mondták nekem. Éppen koreait tanulok.
2013. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!