Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak még olyan jóérzésű...

Vannak még olyan jóérzésű emberek, akik valóban segítenek egy rászorulónak? Itt esetleg valaki?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egy kedves ismerősömnek nincs elég tüzelője a télre és fagyoskodik. Nekem sajnos szintén nincs miből segíteni, de gondoltam, megkérdezem itt, hátha vannak még jóérzésű emberek, akik megtehetik és nem csak szóban, hanem tettekkel is segítenek. Fantasztikus lenne, ha névtelen küldeményként kapna néhány mázsa tüzifát...
2010. dec. 26. 20:51
 1/8 anonim válasza:
100%

Remélem, hogy van, én rengeteget segítettem (itt is), küldtem mát ruha, játékcsomagot anyukáknak stb., teljesen önzetlenül...jelenleg pont mi is tüzifát adunk az utcánkban egy néninek, akit alig ismertem, de annyira megsajnáltam szegényt, hogy úgy éreztem muszáj....

szívből remélem hogy akad még valaki, aki olvassa, és hasonlóan gondolkodik, mint mi.

2010. dec. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én nem tudok túl sokat tenni, csak annyit, hogy minden este teszek ki a hajléktalanoknak ennivalót. Tőlem csak ennyi telik, de mindig elviszi valaki, tehát ha már egy ember nem éhezik egy este, az már talán jó kicsit. Tudom, hogy vannak köztük, akik maguk tehetnek arról, hogy ott vannak ahol,de ők is emberek.
2010. dec. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ő nem tehet róla, nyugdíjas, nem iszik, nem dohányzik, nem csinál semmi rosszat, nem pazarolja el a pénzét, egyszerűen csak kevés... Fizeti a számláit, már az evést is a minimálisra és a legolcsóbbra csökkentette, a tüzifa már nem fért bele... fázik és bizakodik, hogy jövőre jobb lesz...
2010. dec. 26. 21:10
 4/8 A kérdező kommentje:

Első!

Merre van a néni, akinek a tüzifát adjátok? (Hátha pont ő az...de szép lenne)

2010. dec. 26. 21:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Én szoktam segíteni, de hát általában a munkabírásomon kívül mást nem tudok adni, mert másom nincs nekem sem. Ha lenne, adnék bárkinek bármit, de fa aztán pláne nincs itthon (panel lakás nyolcadik emeletén).



Viszont Neked, kérdező, azt javasolnám, hogy ne így próbáld ezt megoldani, hanem inkább keresd fel pl. a vöröskeresztet, a máltásokat, vagy hasonlókat. Nekik egyrészt megvannak az eszközeik arra is, hogy a gyűjtéseket levezényeljék, tárolják azt, amit gyűjtöttek, és el is tudják juttatni azoknak, akiknek kell. Persze akikről ők sem tudják, hogy rászorulók, azoknak nem fognak tudni segíteni, épp ezért kell szólni nekik.

2010. dec. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudnak róla a segélyszervezetek, adnak is neki élelmiszert. A tüzelőben nem tudnak segíteni. Ezért próbálkozom itt.
2010. dec. 27. 11:26
 7/8 anonim válasza:

Szia, első vagyok, mi Dunavarsányban lakunk, egy utcával arrébb a néni. Ő is szegény, nincs senkije nagyon, véletlenül barátkoztam össze vele, mikor a kisfiammal sétáltunk. A "Te" nénid merre felé lakik?

Hátha olvassa valaki a közelből.

2010. dec. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ő nagyon nem arra... Pécs környékén... kár. De azért jó érzés tudni, hogy vannak még ilyen emberek, mint Te, kedves Első! :)
2010. dec. 28. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!