Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet élni manapság jogosítván...

Lehet élni manapság jogosítvány nélkül?

Figyelt kérdés
5 éve, az autóbalesetem óta nem bírom a sebességet és az autókat, busszal vagy vonattal még úgy nagyjából elvagyok, de ha kocsiba kell ülni, rosszul leszek. Lehetetlen, hogy valaha is megszerezzem a jogsit, nem is nagyon vágyom rá, és fölöslegesnek érezném kidobni rá azt a rengeteg pénzt (nincs is annyi pénzem, ez meg a másik), ha úgyse fogok vezetni. Viszont azt vettem észre, manapság csak akkor vagy valaki, ha van jogsid meg saját kocsid, munkahelyet is hamarabb adnak egy olyan embernek, aki tud vezetni. 21 éves vagyok és máris sokan ledöbbennek, ha megtudják, hogy még nincs jogsim és nem is tervezem. Tényleg ennyire lehetetlen manapság jogsi nélkül élni? Később, ha munkát vállalok, nagy hátrányom lesz ebből?
2010. dec. 27. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 vagyok, és nincs jogsim - eddig egész jól érzem magam. :)


Szerintem lehet jogsi nélkül élni, nem minden munkahelyen kérik (bár az igaz, hogy a legtöbb helyen előnyt jelent, de kifejezetten nem kérik mindenhova). Nem tudom, mit tanulsz, vagy mit akarsz dolgozni, de szerintem jogsi nélkül sincs sokkal kevesebb esélyed elhelyezkedni, mint jogsival. Manapság senkinek nem könnyű munkát találni, de ha a többi "adottságodra" rágyúrsz, akkor nem lesz belőle hátrányod - szerintem.


Ha meg baleseted volt, akkor szerintem teljesen érthető, hogy most nem akarsz jogsit. Később még ki tudja, lehet változik ez, de ha nem szerintem az sem baj. Nekem sincs, és mégis boldogulok. :)

2010. dec. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
vidéki ként muszáj jogsi meg kocsi. Ha városban laksz ott kaphatsz munkát így is
2010. dec. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem van jogsim, de mióta megvan, azóta sem ültem kocsiba, egyszerűen nem szeretem..pedig előbb utóbb muszály lesz.
2010. dec. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
hát csak lehet, legalábbis nagyon sokan kénytelenek vagyunk, mert még magára a jogsira sincs pénzünk, nem még autót venni és fenntartani, meg tankolni bele. :)
2010. dec. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én jól elvagyok tömegközlekedéssel is, nem vágyom kocsira. Csak a pénzt eszi és rengeteg macera van vele. Ez Magyarország, Európa és nem a vidéki Amerika, ahol tényleg nem lehet kocsi nélkül meglenni.


Nem fog semmi hátrány érni az életben, ha nincs jogsid meg kocsid.

2010. dec. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26éves vagyok, és igaz robogóra van jogsim (az is évek óta ott áll a garázsban), de kocsira nem szeretnék, illetve akkor igen ha valamilyen hibrid autó lenne (a magyar elektromos autónak örülnék), és minél kisebb, mert a nagy autóban elveszik az önbizalmam, félek, hogy nem tudnám irányítani, de ha majd lesznek hibrid Smartok, esetleg a vizsgát is leteszem. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a barátomnak van, így ha nagyon muszáj akkor azzal megyünk valahová. De tesóm aki 21 lesz, jogsit kapott volna ajándékba tavaly, de őt meg egyáltalán nem hozza lázba a vezetés.
2010. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én 26 éves vagyok,egy porcelán üzemben dolgozok,teljesen megvagyok jogsi nélkül,biciklivel járok be dolgozni,ha rossz az idő akkor busszal.Sőt a kollégáimnak sincs jogosítványuk 30-40 év közöttiek,és ők sem akarnak,nagyon sok ember él jogsi nélkül.Szóval ha nem lesz jogsid nem vesztesz szerintem semmit.
2017. márc. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!