Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz az, hogy a jogositvány...

Igaz az, hogy a jogositvány megszerzéséhez kötelező az állandó bejelentett lakcím?

Figyelt kérdés
Ha valakinek nincs állandója akkor nem teheti le a jogositványt?Én ezt nem akarom elhinni,de nem kizárt.....
2011. okt. 30. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ugy tudom hogy ez nem igaz..

De ki tudja.. és aki albérletbe lakik és nincs bejelentve azzal mi van?


Amugy valami olyat halottam én is hogy az okmányiroda állítolag olyanoknak ki sem állítja az új jogsit akiknek nincs bejelentett lakcímük.


Hiába vizsgáztak le annó 15-20 éve hiába alkalmas órvosilag nem kaphat elméletileg.


De én ezt valahol meg kérdőjelezem.

2011. okt. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy aki huzamosan Magyarország területén tartózkodik, annak kötelező a lakóhely létesítése. Aki meg nem ilyen, az miért váltana ki magyar jogsit?
2011. okt. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szerintem a kérelmező nem így értette!

Az a kérdés ha mondjuk például egy kilakoltatás miatt, vagy bármi egyéb okból kifolyolag el veszted az állandó lakcímet, esetlegesen hajléktalan az illető kaphat e jogosítványt és mehet e tanfolyamra?


Vagy aki csak állandó bérlő nincs lakása és nem is kell neki, ezáltal nincs bejelentett lakcíme sem! Mert a tulaj nem köteles ugye bejelenteni, és sok olyan bérlő van aki nincs bejelentve!


És hogy ők kaphatnek e jogosítványt illetve a régit meg hosszabíthatják e?

Én ugy tudom hogy ez pénz kérdése nem lakcím kérdése nem? Lehet hogy rosszul tudom akkor sorry.

2011. nov. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Dagón válasza:
63%

Sok Gyökér válaszoló! Állandó lakcímed lehet albérlet is, ha életvitelszerűen ott tartózkodsz. Hogy ez bejelentésre kerül vagy sem az nem feltétlenül a főbérlő dolga. Fogod a bérleti szerződést a kicsi kezedbe, bemész az illetékes hivatalba és bejelented, hogy ott tartózkodsz. Ezek után kapsz egy új kártyát. Ennyi.

Ha valakinek nincs állandó lakcíme (hajléktalan) az is kiállíttathat ideiglenes kártyácskát. Bár nem sok iskola akar foglalkozni hajléktalanokkal. Ez van.

2011. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A barátnőm külföldön él,itthon semmijük sincs már,a lakásukat eladták.Vissza jönni nem áll szándékukban,tehát bejelentett lakcím nincs.Ezért kérdeztem...
2011. nov. 1. 20:31
 6/12 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom, hogy megy ez.

Annyi biztos, hogy külföldön kiállított jogosítvány alapján itthon is lehet jogsit kérni.

Tehát, ha tartósan külföldön él, akkor ott is kérhet jogsit a magyar alapján.

A részleteknek eg járjon utána.

2011. nov. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Dragón nincs iagazad!

Ugyan is te nem jelentkezhetsz be a tulajdonos aláírása nélkül!


Nem hogy álladnóra de még ideglenesre sem! Ugyan is az okmányiroda el hajt.. kérik az aláírást, vagy a személyes meg jelenést..


Tudod milyen sok ember van Magyarországon akinek nincs lakcíme? Vagy olyan lakcíme van ahól nem is lakik már vagy 15 éve..


Rengetek ilyen ember van, albérletről albérletre mennek, és nincs bejelentett lakcímük!


Tehát hiába mondod azt hogy te életvitelszerüen ott laksz a tulajdonos nélkül nem tudsz semmit sem csinálni!

Ez velem is így volt a bérlőm kérte hogy legalább tartozkodásra jelentsem be, hogy tudjon menni dolgozni mondtam neki jelentsd be magad és írd alá a nevem ennyi.


Erre mondta hogy nem nem jó mivel nekem is kell menjek az okmányirodába be kelett nekem is mennem személyesen az írataimmal és a lakásom papirjaival. :P


Ebbe biztos vagyok mert voltam ilyen cipőbe de a kérdés nem is ez..


Hanem az akinek van jogosítványa de lejárt, kaphat e ugy új jogosítványt hogy nincs lakcíme semilyen sem?

Illetve mehet e tanfolyamra vagy sem?


Amugy meg az autósiskolák a pénzt nézzik.. vigyél jó sokat vizsgázz le mindenből és ennyi azt sem bánják hogy ha híd alatt laksz csak jó sok pénzed legyen..

2011. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Nabas válasza:

Nekem lejárt a jogsim tavaly. Elmentem orvosi alkalmasságira, majd ezt követően az okmányirodába, hogy meghosszabbítsam a jogsim.

Nem adták ki, arra való hivatkozással, hogy jelenleg nincs állandó lakcímem. Régi lakásom eladtam és jelenleg egy barátom lakását használom, jogilag mint "szívességi lakáshasználó". Barátom nem járult hozzá, hogy állandóra bejelentkezzem (igaz már megszűnt az "állandó" és "ideiglenes" lakcím fogalma és egységesen csak a "lakcím" megnevezés létezik), és erre én nem kötelezhetem.

Elutasításnál arra hivatkoztak az okmányirodában, hogy pl. nem tudják majd behajtani tőlem a büntetést, amennyiben nincs bejelentett lakcímem(?!).

Közöltem velük a hivatalosan bejelentett munkahelyem adatait, továbbá az állandó postafiókom címét. Úgy gondoltam, hogy így hivatalosan elérhető és "behajtásra" is alkalmas vagyok és az előre megelőlegezett bizalmuk alapján látatlanban feltételezett büntetést is be tudják majd hajtani a munkahelyemen keresztül. Elmondtam nekik továbbá, hogy nekem a megélhetésem szempontjából létkérdés a jogosítvány, mivel annak segítségével tudok megélni. Közölték, hogy így sem megy a dolog és javasolták, hogy jelentsem be magam egy hajléktalan szállóra (?!). Egyszóval most nincs jogsim, függetlenül attól, hogy az utóbbi pár évben hivatalos élőállat szállítmányozóként (ami a legszigorúbb feltételrendszerű) bejártam europát, állandó lakcím nélküli (így utólagosan úgy néz ki, hogy nem használható) jogosítvánnyal.

Az életszerűséghez remekül igazodó szabályozójukkal előbb utóbb sikerül elintézniük nekem a hajléktalan szállót, így majd lehet jogsim is, max csak a megélhetésem nem lesz már mellé:-)!

Szavazásnál is ugyanezen a procedúrán mentem keresztül, vagyis nem engedtek szavazni.

Véleményem az, hogy az elérhetőséget vagy esetleg behajthatóságot nem az állandó bejelentett lakcím garantálja (hajléktalan szállós meg pláne nem), tehát ez a mostani szabályozás nagyon nem életszerű (sőt inkább életellenesnek minősíteném). Annál is inkább, mert a jövőben igen sokan fognak szembesülni ezzel a megoldatlan problémával.

Üdv!

2012. márc. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mullerjani1 válasza:

Érvénytelenné vált évekkel ezelőtt az állandó lakcimem.

Szükséges lenne a munkavégzés miatt jogosítványra. A kérdés az hogy lehet e jogositványom, vagy lakcim nélkül kizárt a lehetőség?

2021. dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mullerjani1 válasza:

Ez a dolog, nem pénz kérdése, hanem az van amit a törvény előír.


Kötelező a lakóhely létesitése,de a tulajdonos beleegyezése nélkül nem lehet létesíteni címet, még akkor sem, ha törvényileg kötelezik, mivel ilyenkor a magatartás gyakorlat az,hogy a bérbeadó eláll, felmondja a megállapodást. Így a bérlő nemhogy lakcimmel nem fog rendelkezni, de a lakhatását is elveszíti.


Az egy döntő kérdés, hogy a jogosítvány megszerzéséhez, érvényes lakcimkártya, vagy valamilyen lakcim szükséges e? Valamint melyik esetben, mire elég az érvényes lakcimkártya, lakcim nélkül?

2021. dec. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!