Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell a fiataloktól...

Miért kell a fiataloktól Magyarországon még a a szép jövő reményét is elvenni? Miért nem lehet bátorítani minket?

Figyelt kérdés
Most vagyok 22 éves. A barátommal két éve vagyunk együtt, szeretjük egymást, és együtt tervezzük a jövőnket. Lassan megkéri a kezemet, aztán esküvő, és idővel szeretnénk egy házat, gyerekeket. A szüleink támogatnak is minket. Viszont főleg most karácsonykor tűnt fel, hogy akárki megkérdezte, hogy mik a terveink, és mi elmondtuk őket, akkor azzal jött, hogy majd rájövünk, hogy ezek mind csak álmok, és hogyan pofára fogunk esni. Volt aki azt mondta, hogy ostobák és felelőtlenek vagyunk, ha azt gondoljuk, hogy a terveinknek akárcsak a tizede is meg fog valósulni. Azt mondják, hogy most még boldogok vagyunk, de majd úgyis rájövünk, hogy az élet egy nagy szívás, és majd megcsaljuk egymást, elválunk, nem kapok majd munkát, nem ér semmit a diplomám, meg nem fogjuk tudni fizetni a hitelt, és ehhez hasonló kedvességek. Én meg legtöbbször próbáltam megvédeni magunkat, elmondani, hogy tisztában vagyunk vele, hogy nagyon sok a diplomás munkanélküli, pályakezdőként rettentő nehéz elhelyezkedni, sokat kell ahhoz spórolni, hogy az ember lakáshoz jusson, de akármit mondunk, minden falra hányt borsó. Csak mondja mindenki a magáét, hogy az egész országban semmi remény nincsen, és jobb, ha nem tervezünk semmit, mert úgysem fog semmi összejönni. Én viszont nem értem ezt a hozzáállást. Engem a szüleim mindig úgy neveltek, hogy legyenek céljaim, álmaim, és küzdjek értük. Soha nem mondták azt, hogy pikk-pakk csilivili házat fogok építeni magamnak, de nem nevettek ki, mert ez az álmom, hanem biztatnak, és azt mondják, hogy tanuljak, dolgozzak, küzdjek, és ha nehezen is de össze fog jönni. Miért kell az embert visszahúzni? Miért nem lehet legalább egy bátorító szót kinyögni? Én nem kérem azt, hogy mondják azt, hogy amint befejezem a főiskolát, másnap lesz munkám, és soha nem rúgnak ki, és önerőből fel fogunk építeni egy palotát, de szerintem annyit lehetne mondani, hogy szép tervek, és szerencsét kívánnak hozzá, nem pedig elveszik az ember kedvét, és kiröhögik. Nem gondolják azt az emberek, hogyha ilyen negatívan állnak hozzá a dolgokhoz, és nem támogatják a fiatalokat, akkor a tervek még nehezebben valósulnak meg? Hogy úgy nem fog kilábalni az ország a bajból, ha még szavakkal sem bíztatnak minket? Arra nem gondolnak, hogyha a fiatalok nem házasodnak, építkeznek, szülnek gyereket, akkor az ország el fog sorvadni?
2010. dec. 27. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan irigyelnek, hogy nektek még vannak álmaitok.
2010. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Ez tény, hogy az ország el fog sorvadni, nem is kérdés, pont a fent említett okok miatt.

Az ismerőseitek nem negatívak, hanem több a tapasztalatuk, és sajnos ez a helyzet.

Egy lakáshitel óriási teher, csak akkor lehet bírni, ha mindketten dolgoztok, és viszonylag jól kerestek. Ha gyereket vállaltok, akkor egy keresetből lakáshitellel nem lehet rendesen élni, és nem valami nagy boldogság a gyereknek hús helyett párizsit adni, és még annak is örülni, ha van egyáltalán.

Miközben koránt sem biztos, hogy találsz állást diplomával, kisgyerekes anyaként sehová se kellesz, és még beléd is rúgnak, mert nem dolgozol.

Szóval ez van...


Aki most ebben él, az tragikusnak látja a helyzetet, és semmi realitást nem lát abban, amit leírtál. Ez így lenne normális, ahogy te is szeretnéd, de jelen esetben ez az emberek 90%-nak csak vágyálom.


A dolgozó, két gyereket két fizetésből nevelő kolléganőmnél most kapcsolják ki a villanyt, mi most osztunk-szorzunk, mit csináljunk, mert nem tudunk fát venni jövőre, és meg fogunk fagyni. Szintén két gyerek, két fizetés.

Ja, és még mi vagyunk a szerencsések, akiknek van munkahelye.



Ezért megy ki egyre több fiatal külföldre.

Te is fontold meg. Később, ha családotok lesz, meg lakást vesztek, már nem tudtok olyan könnyen "menekülni".

2010. dec. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Ez Magyarország, ezek a magyar emberek. Sajnálom, hogy nektek is így kell indulnotok. Amúgy ne hallgass rájuk! Neked van igazad: ha akarjátok megfogjátok valósítani az álmaitokat. Lehet, hogy nem pont úgy, ahogy elterveztétek, de semmi sem tökéletes. A lényeg, hogy tartsatok ki egymás mellett és a családotok mellett és bármi történik is nézzétek a dolgok jó oldalát, mert mindig van jó oldal. Igen, én is éheztem és én is álltam nagyon nagyon szarul, de a szerencse azóta fordult meg, amióta nem elkeseredek, hanem észreveszem a lehetőségeket...érdekes. :)

Szerintem jó a párizsi is... az a baj, hogy ma már túl nagyon az elvárások és mindeki csak megfelelni akar, míg az élet, a lényeg szépen elmegy mellette és ő belekeseredik a hajszába. Ne hagyjátok, hogy veletek is ez történjen!

2010. dec. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a legnagyobb baj az, hogy nem féltékenyek, hanem igazuk van, még ha nem is 100%-ban! Én is veled egykorú vagyok, voltam ambicióim...már nincsenek, hosszú sztori lenne:( De nektek sok sikert
2010. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Nos engem, meg pont azért nevetnek ki, mert nem akarok családot, gyerekeket, nagy házat, kocsit. Tanulni akarok, nagyra törő céljaim vannak a hivatásomban, és szeretnék valami nagy dolgot véghez vinni. Akik kinevetnek azokat sajnálom, mert képesek voltak eldobni az álmaikat, és beérni sokkal kevesebbel (szerintem a te álmaid teljesen normálisak, abszolút megvalósíthatóak), ne hagyd magad, ha valamit elhatároztál akkor tegyél érte, és sikerülni fog, hidd el, bárki bármit is mondjon, csak kitartás kell hozzá. Persze csak szépen lassan, egyszerre csak kisebb céljaid legyenek, majd a végén jöhet a ház és a gyerekek. Sok sikert hozzá!
2010. dec. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Rossz kimondani de 90% ban igazuk van.. Reálisan látják a jelenlegi helyzetet...
2010. dec. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

A válasz megírásának időpontja: ma 19:33


Hmm... a párizsit én írtam.

És nem gondoltam volna soha, hogy a meleg lakás télen, a gyereknek a rendszeres étkezés, netán a hiánybetegségek és az alultápláltság elkerülése, a számlák becsületes fizetése, és közben lakni valahol... ezek túlzott elvárások lennének cserébe napi 8 óra munkáért, folyamatos műszakban.

Szerinted melyikről mondjak le...?


Amikor "beüt a világvége", mert hó végén beteg a gyerek és az utolsó 5000 FT-ból vagy eszünk, vagy gyógyszert váltunk ki, vagy kölcsönkérünk, akkor ez nem tűnik valami túlzott igényességnek, vagy hogy sokat kérnénk.

Azzal jöhet most bárki, hogy tanulni kéne.. egy gyárban, ahol 8 általános kell, többet keresek, mint diplomás nővérként napi 12 órás munkával, éjjeli műszakkal együtt, és még nem akart megverni senki.


Szerintem nem vagyunk túlságosan elkényelmesedve, elkényeztetve, vagy hogy túlzó vágyaink lennének, és nagyon nehéz élvezni az életet.

Sőt... mostanában végső kétségbeesésemben nem egyszer gondoltam arra, hogy sokkal nagyobb segítség lenne a családomnak az életbiztosítás összege, mint a személyem megléte. Egyébként jelenleg úgy néz ki, hogy ha nem lesz fűtés, jövőre elveszik tőlünk a gyerekeket.

Szerinted élvezzem...?

Hát kösz...

2010. dec. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Rossz lehet pesszimistának lenni! Tök jó fejek vagytok, hogy bíztok a jövőben, szerintem sokra is vihetitek. Nem szeretem az olyan embereket, aki semmit sem hajlandó tenni a jövőjéért, az álmaiért, de sír mindenért, ami megnehezíti a megálmodott utat. Én az ilyenekre nem igazán hallgatok, megyek a magam útján. Megmsolygom, hogy jólvan, te is beálltál abba a sorba, aki mástól várja, hogy jobb legyen neki: sose lesz...


Sok szerencsét a megvalósításban!

2010. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már feltetted ezt a kérdést, nincs szükség bátorításra!

Azt csináljátok, amit TI akartok, ne amit a megkeseredett rokonok!

2010. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Menjetek ki Amerikába, ne foglalkozattok senkivel, és ott meglátjátok hogy az emberek alapjában kedvesek máshol, csak itthon megy ez az egymás húsát tépés.
2011. jan. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!