Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mozart hegedülni is tudott...

Mozart hegedülni is tudott vagy csak zongorázni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy az apja tanította hegedülni is, de nem tudja valaki hogy végül csak megmaradt a zongoránál (vagyis az elődjénél csemballó asszem) vagy hegedülni is olyan tehetségesen tudott-e?
2009. jan. 25. 21:45
 1/8 anonim válasza:
72%
A hegedűért nem rajongott annyira, viszont fantasztikus fuvolista volt.
2009. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:) a fuvolát nem is gondoltam. várom azért a többiek válaszát
2009. jan. 25. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy olvastam, hogy a hegedű volt az első hangszere, de nem szerette, mert az apukája (aki egyébként zseniális hegedűs volt) nagyon erőltette. Így felnőttkorában már eseményszámba ment, ha hegedülni hallották az ifjabb Mozartot.
2009. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Mozart a XVIII. század egyik legkiválóbb zongoristája volt(csembalón ill. később pianofeorte-n játszott), és -ha nagyon akarta volna- egyik legkiválóbb hegedűse is lehetett volna.

Hangszeres előadóképességeinek érzékeltetésére elég csak annyit mondani, hogy állítólag huszonévesen néhány óra alatt elsajátította az orgona pedálhasználatát.

2009. jún. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én ugy tudom h hegedün kezdte és utána zongora. de sztem ő mindent tudott :) <3
2010. aug. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Élete 40 évében ( najó 39..) az első két évtizedét elsősorban a hegedülésnek szentelte, és fejlesztette tökélyre...a hegedűre komponált művei nagyrészt ebben az időszakban keletkeztek..persze ezalatt már javában zongorázott, 4 éves kora körül kezdte azt is...
2010. dec. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy anekdota: Leopold Mozart épp próbált zenésztársaival,csakhogy vmi kottát a dolgozószobájában hagyott,és ezért beküldte kisfiát, a kb. 2 és fél éves Wolfgangot a kottákért. Már vagy öt perce vártak a kis Mozartra. Apjának elege lett a várakozásból és utánament.Kissé meglepődve látta, hogy fia az egyik székre állva az egyik hegedű húrjaival babrál.Leopold kissé keményen rászólt, hogy ne "nyekergesse" a hangszert.(kb másfél évvel ezután fedezte fel fia nem mindennapi tehetségét.)

Hogy mi igaz ebből, azt nem tudom.

2012. máj. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alexa Szjg-er válasza:

Igen tudot hegedűlni , zongorázni ,cselló .

Ezeken a hengszerken tudot játszani .

2014. szept. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!