Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kávékultúrához kapcsolódó...

Kávékultúrához kapcsolódó kérdésem van, de ötletem sincs hogy mi lehet a válasz?

Figyelt kérdés
"1803 és 1813 között veszélyben forgott a bécsi kávézók léte, mert nem jutottak kávéhoz. Mi volt ennek az oka?"
2010. dec. 29. 17:41
 1/3 Tinker Bell ***** válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés, de szerintem azért, mert nem szállítottak nekik kávét! Ennek meg biztos valamilyen vízi probléma lehetett az oka, kalózok, egyebek. De ez csak egy tipp. Most már érdekel engem is a helyes válasz!
2010. dec. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, akkor volt Braziliában a kávéból túltermelés. Mivel nem tudták eladni, a brazilok a tengerbe öntötték a kávétermést. Így természetesen nem volt sehol sem abban az évben kávé.
2010. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hollófernyiges ***** válasza:
Az időpont alapján az angol kontinentális blokád lehet (napóleoni háborúk)
2010. dec. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!