Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan rejtsem el a szegénység...

Hogyan rejtsem el a szegénységemet?

Figyelt kérdés
Nagyon szégyellem.
2009. jan. 26. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Nezd, en is igy voltam ezzel vilageletemben. Utaltam masokkal az anyagi helyzetunkrol beszelni, ha megkerdeztek, mi a szuleim foglalkozasa, sokszor tereltem, mert cikinek ereztem, hogy munkanelkuli es hentes szakmunkas.


Most 19 vagyok, jovore egyetemre megyek, most nyelvet tanulok kulfoldon (es mellette dolgozok), egyszoval mindent megteszek, hogy a szuleim vallarol a terhet levegyem, es a sajat csaladommal majd olyan korulmenyek kozott eljunk, hogy a gyerekeimnek ne kelljen majd igy ereznie, ahogy en ereztem. Mindazonaltal, ha megis szegenyek leszunk, megtanitom nekik, hogy ez nem szegyen (az en szuleim ezt igy nem magyaraztak el, "ez van es kesz", ennyi volt a hozzaallasuk - talan ezert nem is sikerult nekik kilepni belole).


Akar elrejted, akar nem, a szegenyseg van, nem tunik el. Es tobben vannak a te helyzetedben, mint gondolnad.


Es egy megfelelo tarsasagban az egyaltalan nem tema, hogy ki honnan jott, mennyi penze van. Ha igen, es ezert neked okod van rosszul erezni magad (mert pl. leneznek), akkor az mar regen rossz.


Ne szegyelld, inkabb igyekezz kitorni.

2009. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Így van! Ne keress olyan társaságot, barátot, ahol a társadalmi helyzet, a rang a legfontosabb mérce. Különben pedig ma is az emberek túlnyomó többsége szegény a földön.


Olyan munkát keress, ami nem követel tőled mindent, még az egészségedet is. Mert lehet egyről kettőre jutni kemény munka árán is, tisztelet nekik! De ebbe bele szoktak rokkanni 40-50 évesen! De ma már az internet remek eszköz ahhoz, hogy az ember "kitörjön". Én is ezt csinálom. Ha van pc-d és interneted, kezd el, segítek! Írj privát üzit.

2009. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Akármennyire szegénynek is érzed magad, hidd el, sokakhoz képest még gazdagnak is számítasz. Elvégre tető van a fejed fölött, sőt még neted is van. Minden csak viszonyítás kérdése.
2009. jan. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
....Vegyél 25 éves törlesztő részletre valami gagyi lakóparkos lyukat, vásárolj minél nagyobb plazma tv-t a 20 m2-es panellakásodba és bömböltess "tücc-tücc" zenét a spoileres 1500-ös ladádban........csak ahogy a többiek:)))))
2009. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

nem kell elrejteni.a szegénység nem szégyen csak kellemetlen.

tudod nem az az ember gazdag akinek hatalmas villája,több milliós autója,és még ki tudja milye van.lehet jól él,de vajon milyen áron szerezte?

lehet neked nincsenek meg ezek és napról napra élsz,de kérdezem én:lopsz,csalsz?biztos nem!ÉS LÁTOD!ez az igazi gazdagság!!!a becsületed!!amit senki nem vehet el tőled.mindig légy becsületes,sose add alább.ezt lássák rajtad kívülről.te legyél az az ember akire ha ránéznek,az jut az ember eszébe:"de irigylem!"


mi is szegények voltunk,de az anyukám azt mondta mindig hogy az igazi gazdagság az a becsületem.semmi más nem számít.és az a lényeg hogy mindennap tiszta legyek,ápolt,tiszta ruhában.ha betartod ezeket,senki nem fog szegénynek nézni.

a felületes társaságot meg kerüld el.sok ember játsza meg magát.ilyen-olyan autó drága mobil,nagy ház...közben meg tele van hitellel.ez nem gazdagság...

2009. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Kicsit megvigasztalódtam, mert nagyon el voltam kettyenve, de igaz: van tető a fejem fölött, sőt netem is, de ilyenkor a hónap utolsó napjaiban már csak zsiros vagy vajaskenyér reggel-délben-este..Tudok rendesen tisztálkodni, mosni, de a ruháim régiek, kopottak, látszik hogy semmire sincs pénz, és elég reménytelen is, mikor vagy hogyan lehetne jobb...
2009. jan. 26. 21:48
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért érzed magad szegénynek? Gondold végig mennyi mindened van! Például mi, akiket érdekel a kérdésed. Mi is itt vagyunk Neked, úgy, ahogy többen összebújnak, ha fáznak. Van családod, van egészséged, és ha szegénynek is gondolod, de van egy életed. Nem vagy szegény, csak ha annak gondolod magad. Ne törődj azokkal, akik márkás ruhákban járnak, akik egy nap alatt annyi pénzt költenek,mint Te egy egész évben. Náluk is vannak gazdagabbak. És nálad is vannak szegényebbek, ha ezt tartod mércének. Nem vagyok én sem gazdag, de mindenemet odaadnám azért, ha a családomból mindenki egészséges lehetne. És akkor boldogan járnék szakadt ruhákban. Mert akkor lennék a világon a leggazdagabb.
2009. jan. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A pontban éjfélkor válaszoló azt hiszem jól össze foglalta neked (is). Ezt soha ne felejtsd el!


Filózok a kérdéseden: "hogyan rejtsem el..." Miért, hol élsz, a rózsadombon? :-))

2009. jan. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ild....!!! Te vagy az?!
2009. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

A szegénységen nincs mit szégyellni,elrejteni nem kell.

A mai fogyasztói társadalomban sajnos vannak olyanok akik lenézik azt akinek kevesebb van,én egy bevásárló központban dolgozom és látok olyan embereket akik nap mint nap ott élik az életüket szórják a pénzt,az arcukon nem látok boldogságot,inkább csak fásultságot.A boldogság és az egészség fontosabb bármennyi pénznél.Azt tudod-e,hogy az emberiség 8 százalékának van csak bankkártyája? és ők már az irigyeltek közé tartoznak? És azt tudod-e,hogy az emberiség 75 százaléka éhezik és sokaknak még a mindennapi tiszta vizük sincs meg ,hát ez a szegénység,mért kellene szégyelniük? Ha te egy tiszta szívű őszinte becsületes ember vagy,akkor gazdag vagy!

2009. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!