Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nők vehetnek részt hagyományőr...

Nők vehetnek részt hagyományőrző előadásokon?

Figyelt kérdés
Lehet hogy hülye kérdés, de semmit sem tudok ilyen téren, és érdekelne.
2010. dec. 30. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Miért ne vehetnének részt?

Max. annyi, hogy nem valószínű, hogy egy nő lovagi páncélt fog felvenni, vagy legionarius egyenruhába bújik a Savaria fesztiválon, de pl. íjászegyesületben vannak nők szép számmal. Ismerek is párat.

Aztán a busójárás is hagyományőrzés és ott is vannak nők. Igaz ők nem busónak öltöznek be, de ők is részt vesznek.

Egyáltalán nem tilos nekik, csak az esetek túlnyomó többségében olyan szerepet "kell" hogy betöltsenek, amit a nők a hagyomány keletkezésének korában is betöltöttek.

2010. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt nem írtam oda hogy középkorira gondoltam:)
2010. dec. 30. 12:48
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak én is szeretnék ilyet csinálni, nagyon érdekel a hagyományőrzés, csak nem tudom még mit hogyan a későbbiekben....:/ 16/L
2010. dec. 30. 12:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Királykisasszony, udvarhölgy, hasonló minden további nélkül lehetsz hagyományőrző rendezvényeken. Hülyén is nézne ki, ha egy nagydarab szőrös pasi öltözne be királykisasszonynak. :D

De végülis a honfoglaláskor is középkor és a honfoglaláskori íjászegyesületek tele vannak nőkkel

2010. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) még arra lennék kíváncsi, hogy kapnak-e fizetést, és ha igen, körülbelül mennyit. De úgy tudom van akik hobbiból csinálják, de én lehet, hogy komolyan gondolnám.
2010. dec. 31. 11:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy kapnának fizetést. Ez nem arról szól. Az ilyeneket a tagok tartják fenn, szóval még igazából fizetned is kell a dologért. A ruhát te veszed/csináltatod stb.

Megeshet, hogy, ha nagyon jók vagytok, vagy egyedülállóak a területeteken (tudom is én, ti vagytok az egyetlen hagyományőrző egyesület, akik a Szent István-kori palotaőrséggel "foglalkoztok"), találhattok szponzort, aki ad pénzt a munkátokra, de akkor is max. nullán vagytok.

Csak nyereségért ne csináld, mert ez csak viszi a pénzt.

2010. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És az olyan helyeken ahol a nézők fizetnek? Mondjuk Ópusztaszeren a belépő 1000 Ft volt. Akkor csak kapnak valamennyit nem?:/
2011. jan. 20. 15:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Ami a "műsoraikból" jön bevétel az az övék. Persze. De pusztán a taggság inkább elszívja a pénzt, minthogy hozza.
2011. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!