Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen élményeitek vannak a...

Milyen élményeitek vannak a cserediák programokkal kapcsolatosan? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Pár év múlva szeretnék részt venni egy ilyenen.Addigra már középfokú nyelvvizsgám lenne angolból,és valamilyen szinten németül is tudnék.Igazából már sokat utána olvastam neten,de még most is van ami nem világos.Esetleg ,ha valaki akinek van személyes tapasztalata,élménye,véleménye , most kint van valahol lenne kedve segítene nekem?: )Vagy ha van kedve mesélne vele mik történetek,milyen élmények,milyen a fogadó családja?

(PL.msnen,emailben)

Ja,és közép suli 9.-es vagyok.

Előre is köszi:)


2010. dec. 30. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen.
2010. dec. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én perpill egy olyan cserediák programban veszek részt, hogy ő jött hozzám egy hétig, aztán februárban én megyek hozzá ki Hollandiába. :) Tehát nem a tanulós fajta.

A suli keretein belül van. Eddig csak arról tudok nyilatkozni, hogy milyen volt, mikor eljött hozzám. Nagyon féltem, mikor jött, hogy nem fog menni a folyamatos angolozás és folyamatosan baromságokat mondok majd. De végül is alaptalan volt a dolog, mert minden esetben sikerült megértetnem magam. Rendes lány volt, sokat beszélgettünk, a sulis programok között elvittem moziba, jégkorizni, sétálni, bemutattam pár barátomnak. Nagyon tartalmas hét volt, ő is élvezte. Én nagyon örülök, hogy jelentkeztem, sokat fejlődött a nyelvtudásom, jobban, könnyebben beszélek és felejthetetlen élményekkel lettem gazdagabb. :)

Annyi hátránya volt csak, hogy a családból én beszélek angolul egyedül, és így mindent nekem kellett fordítgatnom. :D Meg kicsit drága volt egybe, mert előtte egy héttel fizettük be a repülőjegyet (~25 ezer ft), a programok költségeit (~10 ezer ft), illetve a szabadidős programok és a meki költsége is hozzájött (~20 ezer ft). Azért mekiztünk amúgy nagyon sokszor, mert nem igazán lett volna időnk hazajönni a programok között, elment volna az összes szabadidő, és imígyen egyszerűbb volt.

Ha van kérdésed, szívesen válaszolok. :)

15/l (és én is 9.-es vagyok)

2010. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egy iskolában dolgozom, ahol egy német lány volt egy évig. A lány egy nagyon pozitív személyiség volt, egy év alatt megtanult a nulláról kifejezetten jól magyarul. A sulinak kifejezetten pozitív élmény volt.
2010. dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az eddigi válaszokat: )

Én igazából az "egy év külföldön"-re gondoltam.De köszönöm az eddigi válaszok is hasznosak :)

2010. dec. 30. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!