Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy valaki...

Mit jelent az, hogy valaki cserediák?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Azt jelenti, hogy te kimész egy másik, idegen országba, pl Angliába vagy Németországba, és egy ott élő, lakó,tanuló srác helyébe mész - nos ő akkor a te helyedet veszi át, tanul ott ahol most te, és te tanulsz ott ahol ő egy pár hétre, hónapra.

Lehet h nem így van teljesen, de nagyon nagyjából igen :)

2011. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
ja és ilyenkor te egy ottani befogadó családban leszel,akik ugyanolyan rendes család mint itthon; vagyis velük élsz addig, amíg haza nem jössz.
2011. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én olyanról nem hallottam még, amit az első írt, dec biztos van ilyen...


Számomra azt jelenti, hogy egyszerűen kimész egy külföldi kortársadhoz, ahol annak családja vendégül lát téged egy előre kialkudott időre. Ott vele együtt jársz iskolába és figyelsz. Majd később ő jön el ugyanígy hozzád.

Én voltam cserediák, nálunk így volt. Logikailag se látom értelmét annak, amit az első ír (minek lépne a helyébe? hogy tudna ott úgy beilleszkedni?) de mindegy.

2011. júl. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az elsőnek mi értelme van? Hogy helyet cserélnek? inkább a 3-dik
2011. júl. 4. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!