Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért utálják,...

Az emberek miért utálják, gyülölik annyira azokat akik feketébe járnak?

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Miért? Utálják?
2009. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Nem utálnak minket "fekete ruhásokat", csak kicsit kitűnünk ez egyszerű világukból. A legtöbb emberben rossz érzéseket kelt, és valamiért a fekete ruha egy "jelet küld" az egyszerű ember felé, amiből az egyszerű ember azt gondolja, hogy "hö ez feketében van! sátánista állat!".

Nem tom válaszoltam e az eredeti kérdésre, bocsi...

2009. jan. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
6 éve csak feketében járok..így érzem jól magam. de nem vettem észre,hogy ez miatt utálnának. :)
2009. jan. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Egyik kedvenc színem a fekete, de én úgy tartom, hogy alapvetően azért nem szeretik az emberek ( és ehhez nem kell feltétlenül régimódinak lenni ), mert évtizedek óta úgy rögzült be az agyakba, hogy a gyász színe.

Vidéken, kisebb közösségekben a mai napig nagy státusza van annak, ha valaki "látványosan" gyászolja elhunyt szerettét.Sokan ezért utálják meg, főleg az, aki hordja (én is megutálnám, ha folyton a halottam gyászolásával összefüggésben kellene hordani, bár én tennék a hagyományokra,a temetésre elmennék benne, de utána hétköznapi szerelés;nem hiszek a külsőségekben, sőt, képmutató dolognak tartom, a gyász úgy vélem,mindenkinek a belső magánügye..).

Egyébiránt pedig azért szokatlan a nagyátlag számára, ha valaki talpig feketében jár, mert a fekete,mint olyan misztikus szín, és ezzel a látvánnyal nem tudnak mit kezdeni az emberek...Szerintem..

2009. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sem utálják az emberek. Például sűrűn járok feketében én is és még egy rossz pillantást sem érzékeltem.
2009. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
darkokra vagy metalosokra gondoltam
2009. jan. 27. 16:37
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Ja, hát akkor mi darkosok. Hmmm... Talán a nyakörvek ,szegecses övek, karkötök, extrém ruhák, frizurák stb. Itt nem csak a fekete szín játszik.
2009. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Te eléggé elővetted azt a kisebbséget, aki ennyire ellenszenvezik velük.

Amúgy az emberek miért rokonszenvezzenek azokkal, akik valószínűleg teljesen ellentétes eszméket vallanak maguknak. Ha valaki ennyire el akar térni a normáktól és ilyen módon, az viselje a következményeket.

2009. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
és ezért rosszat akartok nekik és ártani?
2009. jan. 27. 17:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Van már egy hasonló kérdés, és sok jó/érdekes válasz érkezett oda, ajánlom figyelmedbe:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2009. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!