Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Figyelném a szembeszomszédomat...

Figyelném a szembeszomszédomat, és fotóznám is! Lehetséges ez? További infó lent!

Figyelt kérdés
A szomszédomat szeretném megfigyelni fotózással (lényegében magánnyomozás céljából) persze úgy ahogy lehet látni őt és a házát! A képeket magáncélból készíteném, lehetséges ez? Illetve nem törvénybe ütköző? Ha válaszolnak írok részletesebben!
2009. jan. 27. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég furcsa kérdés... Mivel feltételezem, hogy nem úgy gondoltad, hogy bekopogsz hozzá és az engedélyét kéred ezért ezzel már szépen megsérted a jogait ... zaklatás, figyelés kukkolók uff ha rajtakapnak akkor bármilyen nemes célból is teszed nem lesz mentséged... :s Sztem ne tedd :S
2009. jan. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy van benne valami, viszont az az igazság, hogy ő figyel engem! Na most, ugye én erről eddig nem tudtam, hanem hallottam, hogy érdeklődik felőllem (nem úgy..), és én is figyeltem egy ideig őt! És tényleg figyel! Ez változtat valamin?
2009. jan. 27. 19:15
 3/12 A kérdező kommentje:
És amúgy én lakótelepen lakom, és ő pedig velem szemben lakik egy 2-es társasházban. Ebből a házból több is van, és egy utca is van (eléggé forgalmas is). Így?
2009. jan. 27. 19:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Óvatosan ezzel, én úgy tudom ez törvénybe ütköző.

személységi jogok megsértése...blala

mellesleg én biztos kiteketném a nyakad, ha mondjuk engem fotózgatnál!

2009. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az adatvédelmi törvény szerint (magánszemélyként) figyelheted (akár kamerával is) de nem rögzítheted. Tehát fotót, videót nem készíthetsz! A rögzítéshez adatvédelmi szám kell, ekkor figyelmeztetni is kell (mint pl. az áruházakban), vagy bírósági engedély kell hozzá, de azt meg leginkább csak a rendőrség kap.


Ezért nem telepítünk mostanában utcai kamerákat a bankokra, mert még régebben P.A. kijelentette, hogy aggályos, mert az utcán sétálókat nem lehet rendesen figyelmeztetni ara, hogy felvétel készül róluk.

2009. jan. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyanúd van, hogy figyel, és fel is tűnt, inkább szólj valaki illetékesnek, aki leállíthatja.
2009. jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak vigyázz nehogy feljelentsen!!!!!!!(Én nagyon nem örülnék neki ha engem titokban fotózgatnának.Ha zavar téged hogy ő is figyel téged akkor menj át és beszéld meg vele)
2009. jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És, a sima figyelés? Mármint, úgy, hogy én pl. állok az ablakban. Ezért nem szólhat ugye? Szerintem nem, mert honnan tudná, hogy pont őt figyelem.
2009. febr. 21. 14:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Talán tőle kérdezd meg, hogy akar-e valamit tőled. Ha tényleg figyel, és nem csak te képzeled.
2009. júl. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha nem ilyen idióta, ovis módszerekkel vágnál vissza, hanem felnőtt, kútúrááát' emberhez méltóan odamennél és megbeszélnéd vele?
2009. júl. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!