Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a fene az az "életművész"?

Mi a fene az az "életművész"?

Figyelt kérdés
Facebook adatlapokon szoktam gyakran látni. Ezt tényleg valami komoly tevékenységnek gondolják egyesek?
2011. jan. 4. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt általában azok írják, akik nem csinálnak semmit, de mégis jól megélnek, mert például eltartják őket.


Persze lehet más módon is értelmezni. Én inkább azokra szoktam mondeni, akik jól keverték a kártyájukat és sikeresek, boldog életet élnek. Mert az az igazi művészet, **arból várat építeni. :D

2011. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Például az egyik szomszédunk. Amióta az eszemet tudom, nem dolgozott sem ő, sem a felesége. Mégis megélnek.


Más kérdés, hogy sokan kiírják, mert tetszik nekik a kifejezés, de valójában egyáltalán nem életművészek.

2011. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nos igen, én is inkább az olyan emberre mondanám akinek összejött az élet, de én inkább olyanoknál látom akikről tudom hogy nem csinálnak semmit és kb. lesz*rnak mindent.. Nekem oké ha valaki így boldog, nem az én dolgom, csak nem értem hogy lehetnek még büszkék is a semmire.
2011. jan. 4. 11:34
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Az én környezetemben olyan emberkék hívják magulat életművésznek, akik nem álltak be a sorba (nem dolgoznak ebben a hagyományos napi 6-8 órás rendszerben), hanem kizárólag azzal törődnek, amihez kedvük van, ezek általában a művészetek, zene, de van, aki hittérítő. Néha összejön nekik egy kis zsé, de az idő nagy részében le vannak égve, ezért sokszor munkával fizetnek szállásért vagy kajáért. És szeretik ezt, mert így nincsenek számukra kötöttségek, és nem hajtják a malmot, ahogy mások, számukra ez elég nagy érték, úgy veszem észre.

Néhányan közülük elég extrém életet élnek, egyik napról a másikra, sokszor még azt sem tudják, hol fognak aludni következő éjjel, néha már-már félhajléktalanok. Amúgy megtehetnék, hogy elmennek melózni valamit, többeknek van végzettségük, szakmájuk, de nekik az túl kötött.

Pont azt szeretik az életükben, hogy minden nap meglepetés. Én meg pont ettől őrültem meg.

Volt egyetemen is ilyen simerősöm, akinek az egyetlen fix doolog az életében a személyi számán kívül az email-címe volt, amire az egyetem kötelezte. Amúgy a becenevét is mindig változtatta.


Na, nálunk ők hívják magukat életművésznek, ill a környezetem rájuk használja ezt a szót.

2011. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát érdekes egy életforma. Azzal egyetértek hogy az ember csinálja azt amit szeret, nem kell mindenkinek nyolcóráznia, de azért azt is lehet úgy csinálni hogy mellette az embernek normális élete legyen.
2011. jan. 4. 11:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi a normális.
2011. jan. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
20%
Aki képes szarból várat építeni.
2013. máj. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kellar J. válasza:
100%

Engem a barátnőm tart annak. Kérdeztem, hogy az mi.

Barátnőm: Lóf.@szt sem csinálsz, de abból kurv.@ jól megélsz.

Hozzátenném, nem tart el senki.

2016. jan. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
12%
#8, akkor hogy élsz meg?
2018. júl. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2020. júl. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!