Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Írtam egy verset; hogy kritizá...

Írtam egy verset; hogy kritizálnád, jellemeznéd?

Figyelt kérdés

Cédrus


Mediterrán homoktenger,

Svájci kelet, havas lankák.

Fönícia magányra lel,

Mert nem hallja fája szavát.


Elágazó lombkorona,

Magasra nyúl ág és levél.

Ezt hordja egy hon zászlaja,

Mely Ázsia nyugatán él.


Hogyha porrá válik Bejrút,

Netán kiönt a Földközi,

Mégse lesz az élet oly rút,

Ha áll még egy libanoni.


Egyedül a Szentföld felett,

E kis állam a hagyaték.

S melyt Libanon elültetett,

Mára nekem csak tükörkép.


2011. január 05.


2011. jan. 7. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon erőltetettek a rímek.
2011. jan. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd kérlek bővebben is? :D
2011. jan. 7. 18:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Erőltetettek a rímek, ezen nincs mit magyarázni. Nincsen semmi mögöttes tartalom, nem közvetít érzelmeket. Mintha egymás mögé ollóztál volna pár rímelő szót, ami épp eszedbe jutott. Látom a szándékot, hogy nagyon költői szerettél volna lenni, árnyalgatsz itt-ott, de ez nagyon kevés. Az utolsó versszakban még a rím se jött össze.


Ne haragudj, de én így kritizálnám, jellemezném.

(NEM az első válaszoló vagyok!)

2011. jan. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotok. Számomra a negatív kritika az építőbb, így örülök neki, hogy kimondtátok azt, mit gondoltok.


Magával a verssel a magányt, az egyedüliséget akartam kifejezni, és így, hogy van egy libanoni cédrus, azzal tudom, hogy nem vagyok ezzel az érzéssel egyedül.


Továbbra is várom a hozzászólásokat!

2011. jan. 7. 19:26
 5/10 anonim ***** válasza:

A libanoni cédrus mint magány már önmagában nem túl eredeti. Nem csak az a baj vele hogy nem közvetít érzelmeket (Babits Bihály nagy költőnkse tette) de amellett elég összevissza is, nincs karaktere és össze vissza csapong, most tél nyár homok vagy svájc és nincsenek kifejtve se a képek, nem tudod egyiket se elképzelni.

Amúgy ha suliba házifeladat akkor nyugodtan add be rossz jegyet nem kapsz rá.

És ne törj le nagyon azért hajrá, próbálkozz, írj verseket ha van kedved. Hány éves vagy?

2011. jan. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Először Libanont próbáltam kicsit körülírni, majd magát a fát, aztán annak jelentőségét számomra és legutolsó sorban a benyomást, amelyet rám gyakorol.

Egyszerűen csak magamnak írtam, kíváncsi vagyok, ki mit reagál erre. Egyébként 18.

2011. jan. 7. 20:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg meglepőn jó. Ha csak 18 vagy, akkor meg főleg! Úgy beleuntam a sablonos versek olvasásába itt az oldalon, de ez NEM az. Márpedig én tényleg magasra szoktam tenni a mércét. Nem vagyok sem tudom, sem költő, csak nagyon szeretem az irodalmat, és ha számít a véleményem, én azt mondom, kezdj el komolyabban foglalkozni az írással, mert én úgy gondolom, van benned tehetség. Ha gyakorolsz, kialakul a saját stílusod, finomodnak a rímek is. Illetve olvass sok verset (szépirodalomra gondolok.) Kezdetnek jó vers!
2011. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon intellektualisan hangzik es a szavak is szepen csengenek, jol osszevalogattad, de tenyleg picit tul mesterkelt - picit tul intelligensnek akar hatni es a mondanivalo rovasara megy a kenyszeres, pontos rimparositgatas. Erteni, hogy mirol akarsz irni, csak a mondanivalo mellegondolas nelkul nem tiszta, mert a rimek, szohasznalat fontosabb volt. Amugy szep vers. Egy vers sincs, amit ne lehetne kritizalni, szoval ne vedd magadra.
2011. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki válaszát, és természetesen várom a többit is. Már évek óta foglalkozom ezzel, de vannak ennél - szerintem - jobbak is, csak úgy gondoltam, hogy ezt kitárom a közönség elé. És akármilyen furán is hangzik, örülök, hogy megosztotta az olvasói véleményt.
2011. jan. 7. 21:02
 10/10 anonim ***** válasza:

tegnap 19:38

Nem akarlak elkeseríteni, de több olyan embert ismerek aki 16-18 évesen ennél sokkal jobb verseket írt és sose jelent meg egy verse sem nem lett költő vagy ilyesmi. Én éppen ellentétben az előző válaszolóval azt mondanám 18 évesen ez kicsit kevés. De lehet, hogy vannak sokkal jobb verseid, egy jó költőnek is vannak rossz versei.

Amit még esetleg ajánlanék neked az alap verselemzés (nem a belemagyarázásra gondolok, hanem csak az eszközökre, mert látszik, hogy próbáltad őket használni, de nem sikerült és szerintem pont ettől romlott el a vers)

Ha van sok versed kereshetnél valakit akinek megmutathatod és jobban ért hozzá mint az átlagember, ha van valami értelmes tanár a suliban például, vagy add be versenyekre és meglátod.

Ez csak magánvélemény én sem vagyok profi irodalmár

2011. jan. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!