Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményed/Hogy jellemezn...

Mi a véleményed/Hogy jellemeznéd a magyar nyelvet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gimnazista koromban kezdtem tanulni a magyar nyelvet, és az életemet akkor reggel nyolctól éjfélig a magyar nyelv és az egyes tantárgyak magyar nyelven történő tanulása töltötte ki.

Régen volt, de próbálok visszaemlékezni az első benyomásaimra. Amíg nem ismertem a sokszínű stilisztikai adottságait, rendkívül monotonnak tűnt, mert a hangsúly minden szónál a legelső szótagra esett. Nem tudtam megbarátkozni a nevem magyar változatával, mivel két nevem van, pontosabban fogalmazok, egyikkel sem. Aztán a sok tanulás meghozta az eredményt. Amikor felfedeztem, hogy milyen gazdag a szókincse, milyen sokszínűen és árnyaltan fejezheti ki magát az ember magyar nyelven, egyre inkább tetszett. Hosszú évekig tolmácsként is dolgoztam, fordítottam szépirodalmat is, ezért állíthatom, hogy az általam ismert nyelvek közül az ember legszebben magyar nyelven fejezheti ki magát. Sokszor szembesültem olyan esetekkel, amikor egy-egy kifejezést egy másik nyelven csak körülírással lehetett kifejezni. Röviden és tömören: az ember érzelmei és a nyelv között a magyar nyelvben a legszorosabb a kapcsolat.

Üdvözlet: S.G.

2010. dec. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Én is szépnek és kifejezőnek tartom a magyar nyelvet, de nekem ez az anyanyelvem.

Az első válaszolótól viszont le vagyok nyűgözve! Ilyen választékosan, tökélesetesen, hibátlan helyesírással használni egy nyelvet (főleg a magyart!), ami nem anyanyelved...hát le a kalappal! Ezek után már csak a kiejtésedre lennék kiváncsi :)

Amúgy mi az anyanyelved?

2010. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2010. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Én amatőr zenészként (de talán ez is nagyképűen hangzik) azt mondom, h a magyar nyelvnek van a világon a legjobb ritmusa. Eleinte úgy gondoltam, angolul könnyebb szöveget írni, aztán miután elkezdtem próbálkozni, rájöttem h magyarul sokkal könnyebben és sokkal jobbat lehet írni :)
2010. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Hogyan is jellemezzem az anyanyelvemet, amit csak belülről tudok értékelni? A magyar nyelv gazdag, és hosszú időre megy vissza az emlékezete; amire mi nem is emlékszünk, arra még emlékszik. Csak mostanában kezdik feltárni egyes nyelvészek ezt az örökséget.


S. G. jobban tud magyarul, mint én németül. Le a kalappal előtte!

2010. dec. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A világ legnehezebb nyelve, hatalmas előnyt jelent ha ezzel szület valaki viszont rengeteg idő mire pontosan és precízen tudja valaki használni. Egy-egy mondatot átlagosan háromféle képpen tudsz elmondani amiből az következik hogy úgy fejezed ki magad ahogy akarod, ebből pedig az hogy játszhatsz a beszéddel (magyarul úgy füllenthetsz hogy direkt úgy beszélsz hogy valaki félreértse), ez az adottság főként dalszövegeknél jó. Gyönyörű nyelv, sajnos sok a jövevény szó de ez mit sem változtat azon hogy a kiejtésnek rengeteg formája van. Hátránya az hogy a mássalhangzók torlódásával bajaid lesznek pl a szláv nyelveknél, illetve előnyt jelent más nyelvek tanulásánál. Ha viszont külföldi akar magyarul tnaulni az először áltlaában úgy megrettenti őket hogy el megy tőle a kedvük.


szert, szeret, szeretett, szerettet, szerettetett, szerttetetett, szerttetetett szeretetre, szertelenszer szerettette :))

2011. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!