Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A felnőtteknek rosszabb a...

A felnőtteknek rosszabb a memóriájuk?

Figyelt kérdés

Amíg kisgyerek voltam, sok rokonom felnőtt, és mikor most, hogy már felnőttem, megkérdezem több rokonomtól, hogy emlékszel, mikor... És án tisztán emlékszem, addig elgondolkoznak, és nem emlékeznek egyáltalán.

Nekem sok minden úgy tűnik 2-3 éve volt, és mondják, hogy annak már 7-8 éve... Én meg ámulok, hogy mehet ilyen gyorsan az idő...

A felnőtteknek rosszabb a memóriájuk, mint a gyerekeknek?


2011. jan. 9. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
igen. a gyerekek memóriája olyan mint a szivacs :D
2011. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nalunk epp forditva van. A nagymamam olyan dolgokra mondja, hogy tavaly tortent, ami 10-15 eve volt es a mai napig emlekszik reszletesseggel a fiatal korara.


Az idosek hosszutavu memoriajaval alt. nem szokott gond lenni, a rovidtavu nem szokott mukodni naluk. Szemelytol is fugg, hogy ki mire emlekszik. Van, aki szetszortabb meg van, akiben mas marad meg. Voltak olyan dolgok az eletemben, amiket sosem fogok elfelejteni es amikor megtortentek, mar akkor is ereztem, hogy nem fogom oket elfelejteni. Persze azt nem tudnam megmondani, hogy ket napja milyen szinu zokni volt rajtam, mert szamomra nem relevans, igy nem is eroltetem meg magam, hogy emlekezzem ra...lehet, hogy amit emlitettel, szamodra jobban megmaradt, mert emlekezetesebb volt, mint a tobbiek szamara.

2011. márc. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!