Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek a 10000000....

Szerintetek a 10000000. Magyarorszagi lakossagbol hany szazalek a tiszta magyar es mennyi a cigany es a zsido?

Figyelt kérdés
Ez egy telejesen normalis Magyar kerdes es nem arra gondolok hogy ki vallja magat magyarnak, hanem ki tudja igazolni uknagymamaig!?
2011. jan. 12. 13:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

A tiszta magyar 0,0000000000000000%. Pont ugyanennyi a tiszta cigány és a tiszta zsidó lakosság is.


Az etnikailag magyarnak tekinthető lakosság úgy 94-97% közé tehető. A cigánynak tekinthető (vagy magát annak valló) személyek aránya 1 és 3% között van. A zsidókét nem tudom, de az etnikailag ténylegesen zsidók szerintem még a lakosság 1%-át sem teszik ki. A zsidó vallásúak talán 1-2%-ot kitesznek, de 5%-nál többet tuti nem. Az pedig, hogy a köznyelv kit nevez zsidónak, számomra elég zavaros, ezért arányuk meghatározhatatlan.

2011. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

"hanem ki tudja igazolni uknagymamaig!"


És aki nem tudja igazolni, az nem is az? Ne is haragudj, de ez sovinizmus. A nemzethez tartozás egyetlen feltétele az öntudat. Annak a nemzetnek vagy a tagja, amelyik nemzethez tartozónak vallod magad.

Természetesen nagy szerepet játszik az etnikai hasonlóság is, de pl. ha egy gyerek, aki bevándorló szülőktől született itt Magyarországon, magyar az anyanyelve, magyar iskolában tanult magyar történelmet, irodalmat, kultúrát és magyarnak vallja magát, azt a legszélsőségesebb ultranacionalistákon kívül mindenki magyarnak tekinti, annak ellenére, hogy még a szülei sem magyarok (max. magyar állampolgárok). Persze vannak, akik ezt csak akkor fogadják el, ha az illető europid, de azon belül teljesen mindegy a származás.

2011. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem értem, ennek a származásosdinak van valami értelme?
2011. jan. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kosz, nem volt egyertelmu a valasz, amugy azert kerdeztem mert van egy avar szarmazasu jobaratom sziberiaban, Hanti Mannysijjszki varosban es o akarta tudni vannak e meg igazi magyarok, mert ott van egy magyar muzeum amelyben meg lelehet tekinteni a magyarok,avarok, hantik es mannysik kozos torzsi eletet!!
2011. jan. 12. 14:41
 5/15 anonim válasza:
38%
Az első tévesen írta, mivel a ténylegesen cigányhoz sorolható népesség a 8000000 és az 1500000 fő között van, de szinte biztosan millió fölött van a számuk. Minden 5. születendő gyerek roma, ez tény, a többi kisebbség viszont nehezen megbecsülhető. A zsidók valós száma a legnagyobb kérdőjel, s az is lesz.
2011. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

"o akarta tudni vannak e meg igazi magyarok"


Mit nevezel igazi magyarnak?

Olyan, akinek minden őse a honfoglalás idején jött be a Kárpát-medencébe, szinte biztos, hogy nincs. Még azt is erősen kétlem, hogy pár százaléknál több olyan ember lenne, akiknek az elmúlt háromszáz évben minden ősük Magyarországon élt, magyarnak vallotta magát és akként is volt nyilvántartva (ha volt egyáltalán ilyen nyilvántartás).

Mielőtt ilyeneket kérdezel, definiáld kérlek, hogy ki a magyar!

Mert ha csak az a feltétel, hogy az ükszüleiig mindenki magyar legyen, az neked nem segít, ugyanis lehet, hogy az illető szépszülei közül egyik sem volt magyar, akkor meg megette a fene az egészet.


"Az első tévesen írta, mivel a ténylegesen cigányhoz sorolható népesség a 8000000 és az 1500000 fő között van, de szinte biztosan millió fölött van a számuk. Minden 5. születendő gyerek roma, ez tény, a többi kisebbség viszont nehezen megbecsülhető."


Gondolom 800.000-1.500.000-t akartál mondani.

Hivatalos számítások szerint a számuk 250.000 és 500.000 között lehet.

Ami pedig az, hogy az 5 éven aluliak 20%-a roma, nem egyenesen arányos az egész népességben mérhető arányukkal. A felnőtt lakosságban ugyanis ennél jóval kisebb az arányuk.

2011. jan. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Elnezest nem ugy ertem hogy ki tudja igazolni a szarmazasat vagy sem,hanem hogy valojaban hany szazalek lehet az a magyar akiben nincs felzsido vagy felcigany ver, en jobboldali vagyok,de mondok egy peldat: az oroszoknal nincs elszaporodva a cigany sem a zsido mert nem hagyjak, az oroszoknal sem mindenkim orosz nemzetisegu de egysegesebb az orszag identitasa mint nalunk. De onnantol kezdve hogy a mostani miniszterelnok is cigany lett...igy meg vagyunk pecsetelve. Koszonom a valaszokat!
2011. jan. 14. 15:02
 8/15 anonim ***** válasza:

Oroszországban sosem volt túl sok a cigány. Oda nem is akarnak menni. Talán mert túl északon van. :D

Ha megnézed, Svédországban sincsenek túl sokan.

Zsidók viszont vannak dögivel. A volt szovjet vezetés 90%-a zsidó, vagy zsidó származású volt, úgyhogy ez a példád nagyon nem jó.

Mellesleg mit zavar téged, hogyha sok a cigány (vagy cigány származású). Nem mindegy?

Ha nem dolgoznak, és csak "rombolnak", akkor ok. De ha egyenlőségjelet teszel ezen viselkedésmód és a cigányság közé, az már nem jobboldaliság, hanem rasszizmus.

Államalapító királyunk mondta, hogy az egynemzetiségű állam gyenge és esendő. Akkor miért zavar téged, ha sokszínűbb lesz a nemzet?

De akkor a válaszomat módosítva, szerintem a mai magyar lakosságon belül (ha a kisgyerekeket nem számoljuk) azoknak az aránya, akiknek a felmenői között néhány generáción belül legalább egy cigány volt, max. 20-30% lehet. De továbbra sem értem, hogy ez mit érdekel téged.

A zsidókról pedig nem tudok nyilatkozni, amíg nem határozod meg, hogy mit értesz zsidó alatt.

Mellesleg, mielőtt nekem támadnál, én is jobboldalinak vallom magam, de ez a rasszizmus nagyon is sért. (Ha nem rasszista meggyőződésből mondtad, akkor bocsánat, de a szavaidból egyértelműen ez jött át.)

2011. jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]

Sajnos Magyarország lakossága nincs 10millió

2011. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igazad van a sokszinusegrol,engem az afrikai, es a kinai nem zavar sot szeretem a kinai eteleket,de a cigany agressziv allatfajta es Szent Istvan ota nem valtozott meg es azota nem illeszkedik be a 90 szazaleka! De ha elolvasod figyelmesen a kerdesemet, ott van hogy nam kizarolag en akartam tudni hanem egy Avar nemzetisegu baratom oroszbol,en pedig migigertem neki hogy kideritem a korulbeluli szazalekaranyt!
2011. jan. 17. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!