Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen HOAX-ot kaptál legutolj...

Milyen HOAX-ot kaptál legutoljára? Mi most a "sláger"?

Figyelt kérdés
Az én ismerőseim leragadtak a "Gramont-i Auchan"-nál.
2011. jan. 12. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Legutoljára a Mereana Mordegard Glesgorv-ot.


(A gramont-i Auchan alatt azt a cetlis kocsilopást érted?)

2011. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
"Facebookot le fogják állítani" + ismét előkerült az "embereket rabolnak a kínai boltokban" téma :)
2011. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem is értem, de nagyon jó kérdés... Engem pl. az érdekel, hogy miért nehezebb magyarul leírni mint leírni, hogy hoax? Akkor inkább kérdezd meg az egészet angolul.
2011. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a héten jött a "10 hónapos Rachel"!
2011. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a megtisztelő hozzászólásokat.


- 14:54/1: Igen, arra gondoltam. (Először 2008. augusztusában jelent meg, Hollandiában és Franciaországban és múlt év decemberében került elő újra.)


A Mereana Mordegard Glesgorv című horror ugyan szemfényvesztés – elég régi, 2008. áprilisi -, de a célja kizárólag a sokkolás.

A HOAX is sokkol (Bercike két napon belül meghal, ha nem kap A RH+ vért vagy ilyen meg olyan mérgező anyag van ezekben meg ezekben az élelmiszerekben), de csak verbálisan és egyben óvva int bizonyos bankoktól, szolgáltatóktól, termékektől.

Videó klipről még nem hallottam, hogy az ezek kiszűrésével foglalkozó intézmények – elsősorban az amsterdami központ – azokat HOAX-nak minősítették volna, kizárólag a – elsősorban elektronikus úton terjesztett - láncleveleket.


- 14:54/2 Köszönöm. Észvesztő lehet mind a kettő.


- 14:58

As per your request:

What kind of HOAX You’ve received last time?

What is the hit now(adays)?

(Since) my friends last still at the „Gramont Auchan” one.


Are You satisfied now?


Hogy miért a HOAX-ot használtam? Azért mert több jelentése is helyes - Ezeknél az e-mail-eknél az álhír a legpontosabb definíció -, így ez a szomorú jelenség mindenkinek a nemzetközileg elterjedt szóról ugrik be a legbiztosabban. Ezt használják Franciaországban és Finnországban is, pedig Ők még az e-mailt is „finnesítették” (sähköposti)

Azonkívül a HOAX nem is igazi angol szó, hanem úgynevezett vándorszó. Eredete a latin Hoc est corpus(meum)-ra vezethető vissza – a jelentése „az én testem” -, ami HOCUS POCUS alakot öltött, de remélem annak sem a jelentését, sem a tartalmát nem szükséges elmagyarázni. Így a HOAX tulajdonképpen egy kvázi mozaikszó. És ez nem HOAX! Ennek már nagyon-nagyon régen – még papír alapú könyvekben – utánanéztem!


- 15:43 Nem ugrik be, de biztos, hogy találkoztam az e-mail-lel (Ilyesmivel nem illik viccelni – Nekem sem, amikor definiálom, és annak sem, aki az érzelmeinkre hatni kívánva elindítja - , de az ilyen kis 10 hónaposak – gyakran 4-5 éven keresztül 10 hónaposak - általában rákbetegek vagy donorra várnak. )

2011. jan. 12. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!