Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jövő hónapban kezdem az angol...

Jövő hónapban kezdem az angol nyelvtanulást.1.5 év intenzív nyelvtanulással, körülbelül milyen szintre juthatok el?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 23:26
 1/5 Phoney ***** válasza:

Hátpölö hanyadik nyelved lesz az angol? És az előző(eke)t milyen szintig tanultad? Mert ez nagyon fontos.


1,5 év alatt szerintem bárki eljuthat középfokra ha akar, az angol csak felsőfok felé válik nehézzé. A felsőfok sem esélytelen, de szerintem jobb képességekkel is határeset.

2011. jan. 13. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem nehéz volt a középfok. Nagyon nehéz. Szerintem ember függő is , igaz nekem volt még 8 tantárgyam mellé.
2011. jan. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van. Ha korábban nem tanultál más idegen nyelvet, nehéz lesz. Viszont ha igen, akkor az angol utána már pite lesz, ennyi idő alatt középfokig biztosan eljutsz.
2011. jan. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Németet tanultam 8 évig. Ebből a nyelvből középszinten állok, de nincs nyelvvizsgám!:)
2011. jan. 13. 10:08
 5/5 Phoney ***** válasza:

Hát... aki mindkét nyelvet ismeri (és most már én is egyre inkább ezt mondom), aszerint "ha angolt akarsz tanulni, akkor tanulj meg németül, aztán felejtsd el a szabályokat" ;)


Rengeteg szó egyezik vagy hasonlít, és rengeteg nyelvtan működik ugyanazon az elven (általában még a segédigék is hasonlóak).


Annyiban mondanám nehezebbnek, hogy jobban el kell vonatkoztatni a magyar nyelvtől, és középfok felé/után egyre nehezebb szabályokba önteni (ezért a fenti idézet).


Ha a német tényleg megy középfokon, akkor szerintem semmi nehéz nem lesz az angolban. 1,5 év alatt akár jobban is mehet a németnél, ha komolyan tanulod.

2011. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!