Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye annak hogyha...

Mennyi az esélye annak hogyha elhagysz valamit /pénztárcát, iratokat egyebeket/ az visszakerül hozzád?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:

A valószínűség-számítás úgy működik, hogy egyet hasonlítunk az összeshez.

Az összesbe beletartozik, hogy aki megtalálja, mennyire becsületes, ki találja meg, hány éves, mennyi pénz van a pénztárcában, mennyire vagy fontos személy. (Más is beletartozhat, de most nem jut eszembe.)


Ebben az esetben egy az öthöz. 1/5=0,2

Tehát 20% rá az esély.

2011. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én esetben 50-50%-os a statisztika. Tavaly előtt elvesztettem minden fontos iratomat és mellette 32.000 Ft-ot. A pénzen kívül mindent visszaküldött valaki, 1 hét múlva. Pontosan rá egy évre szintén minden iratom (+ a gyerekeimé is) odalett, pénz nem volt mellette. Azóta sem küldte vissza senki. Azért ne add fel a reményt, hátha egy jólelkű ember találta meg.
2011. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha pl. pályaudvar környékén hagyja el valaki, akkor van esély rá talán, hogy valaki leadja a forgalmiban az iratokat - pénztárcát már nem hinném.Ja, és vidéken van rá esély, itt Pesten már kevésbé, mert inkább lenyúlják belőle a BKV bérletet stb.

Nekem van rá módszerem, hogy ne egyszerre tűnjön el, ha lehet, én külön tokban hordom az okmányaimat és külön van a pénztárcám, soha nem teszek semmiféle iratot se a pénztárcámba.

2011. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ ki találja egy.

Egyik reggel indultam az egyetemre és láttam, hogy két nő nagyon tanakodik a kaputelefonnál. Kezükben egy autós táska volt. Már kivették a személyit, megmutatták a bácsit. Nem ismertem. Felajánlottam, hogy beviszem a lépcsőházba, hátha valakié. Végül a lépcsőházból inkább felhoztam a lakásba. Megkerestem a bácsi címét, 2 villamosmegállónyira lakott tőlünk. Nem voltak otthon, odaadtam a szomszédnak. Már ő nagyon szépen megköszönte. :) A bácsi hívott később, azonban nem tudtam felvenni és a szám rejtett volt. De biztosan örült neki. :) A fél élete abban a táskában volt.

2011. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy ki találja meg. Én már több alkalommal adtam le elvesztett holmit. Táskákat, bankkártyákat, stb.
2011. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem attol is fugg, hogy hol tunik el a penztarca. Az eselyeket az nagyon meghatarozza, mert adott kozossegben lehet, hogy szinte 100%, hogy visszakerul hozzad, mig mashol csak 10% ra az esely.


Azert irom le, hogy lassatok, azert meg vannak rendes emberek, volt olyan, hogy ferjem elvesztette a hitelkartyajat es visszaadtak neki - semmi penz nem tunt el. En is adtam mar vissza hitelkartyat, a ferjem tevesen utalt penzt jelentett be, a szuleim is tobbszor talaltak mar penztarcat, amit mindig visszaadtak, szoval azert van sok pozitiv tapasztalat. Persze van mellette negativ is, de mindenre lehet peldat-ellenpeldat hozni. Azert meg nem mindenki romlott ember.

2011. jan. 14. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi barátnőmmel az egyik legforgalmasabb buszvégállomáson találtuk egy táskát, iratokkal, pénzzel mindennel. De fel sem merült, hogy nem visszük vissza - mert az nem a miénk.

És a néni rettentően örült, behívott a házába, nagyon aranyosak voltak ő meg a férje, még meg is dobtak egy ötezressel "hálaképp". Na akkor hülyén éreztem magam, de nem akartak elengedni, míg el nem fogadom.

Szóval nem értem azokat, akik csak úgy elviszik más cuccát. Lehet, hogy én vagyok a naiv, de számunkra teljesen természetes volt, hogy visszaviszem a táskát.

2011. jan. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!