Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik oldalra kell tenni a...

Melyik oldalra kell tenni a nadrágszíj csatját? Hát a pénztárcát?

Figyelt kérdés

Ma jött elő a nadrágszíj kérdése a párommal való beszélgetés során, és rájöttem, hogy neki bal oldalon van a csat, ő úgy szokta hordani. (tehát amikor befűzzük a csat a nadrág bal oldalán van, a lyukas rész pedig jobb oldalon). Én mindig fordítva tettem magamnak, úgy szoktam meg. Neki igaza van, ugyanis van néhány írásos csatja, ami jobb oldalra téve fejjel lefele jönne ki, szóval az ő elmélete már igazolva. Kérdésem az, hogy a nőknél nincs-e ez fordítva? Vagy csak én csatoltam világ életemben rosszul? :)


A másik kérdés, pedig arra vonatkozik, hogy azok a férfiak, akik a nadrágjuk hátsó zsebében hordják a pénztárcájukat melyik oldalon szokták hordani?


2011. aug. 8. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A pénztárcát nem tudom, de jó édesapám intelmét már gyermekkoromban nagyon megjegyeztem, hogy: "Csatnak, f..nak bal oldalon a helye!" Bocs. :)
2011. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Bizony, az én apám is szokta mondogatni :D Pénztárcát pedig zárt zsebbe szoktam tenni.
2011. aug. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A pénztárcát jobbkezes a jobb hátsó zsebbe teszi. De még jobban teszi, ha nem a farzsebbe, hanem egy zárt belső kabátzsebbe teszi.
2011. aug. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nőknél valóban fordítva van a csat, sőt, a gombolás iránya blúzokon pont ellentétes a férfiingekével. Nőknél bal oldalon van a gomb, jobb oldalon a luk, férfiaknál pont fordítva.
2011. aug. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel a csat rész olyan, mint a blúzon vagy az ingen a lyuk, így a nemeknél annak megfelelő helyre illik tenni. Egy női ruhaneműn a bal oldalon van a gomb (blúz, nadrág), egy férfi ruhán viszont a jobb oldalon, tehát, ha egy férfi a csat részt a jobb oldalon hordja, az olyan lenne, mintha az ingét balra gombolná be, nőknél pont fordítva.
2011. aug. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!