Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok: az emberek...

Mit gondoltok: az emberek alapvetően inkább jók vagy rosszak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem fele-fele!
2011. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően jók.
2011. jan. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
alapvetően rosszak, nézd meg, szerintem alig van olyan ember akinek ne jönne magától az hogy fikázza a többi embert, vagy hogy (nem tudatosan de) rossz indulatú legyen másokkal szemben
2011. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Alapvetően jók, aztán elkezdenek egy társadalomban élni
2011. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk? Rosszak!

Legtöbb emberben semmi empátia nincs és csak a rosszat keresi a másikban, hogy jól leszólja, kibeszélje.

2011. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Jók :)
2011. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
igen
2011. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az emberek alapvetően jók, az már más kérdés, hogy a társadalom elkorcsosította egy részüket...:)
2011. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az ember alapvetően, mint minden élőlény, önző. Nem jó vagy rossz, csupán egy dolgot, a saját érdekeit tartja szem előtt. Ezt az emberi tudat felül képes írni és bírálni, de legbelül az önzőség vezet szinte mindenkit.


Ebből kiindulva, és a társadalmi erkölcsöket összevetve az emberek rosszak, hiszen a legtöbb esetben az számít "jó"-nak, aki önzetlen, vagyis tesz másokért dacára annak, hogy magát milyen helyzetbe hozza, esetleg mennyit kell küzdeni érte.


Ebből jön az a vicces dolog is, hogy még a netes fikázás se más, csupán egy ösztön: az emberek között is, mint minden más, értelemmel bíró lény között, a domináns egyed éli a legjobb életet, ő szerzi a legtöbb táplálékot, és általában, az ő génjei öröklődnek tovább a legbiztosabban. Ez a dominanciáért vívott harc az emberek között is megvan, csak szemtől szembe ritkán jelenik meg, mivel gond nélkül pofán vághatnak, és itt életbe lép az életösztön, ügye. Na, neten ilyen gond nincs: a másiknak való beszólás, a másik lealacsonyítása feljebb emel engem (látszólag persze...), és veszélye sincs annak, hogy felbukkan valaki, és pofán vág.

2011. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően jók.

Aztán valami történik velük, ami átmenetileg, vagy tartósan megzavarja őket.

Fontos lenne, hogy mindenkinek legyen legalább egy olyan, aki szereti. és elfogadja. Akkor talán a "rosszak" is "jók" lennének.

2011. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!