Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » MIt gondoltok a Pilar névről?

MIt gondoltok a Pilar névről?

Figyelt kérdés
Mielőtt fikázni kezditek, ez az egyik legrégebbi spanyol női név (teljes egészében María del Pilar), és kérlek az olyan választ is hagyjátok, hogy "minek külföldi név" (azért, mert szép), szimplán írjátok le a véleményetek. Köszi :)
2011. okt. 20. 23:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A te döntésed milyen nevet adsz a gyermekednek... Senki másé. Én ugyan a magyar neveket preferálom, másnak meg más tetszik, hát elfogadom.

Viszont azt meg kell hagyni, hogy ez a név gyönyörű hangzású, finom és nőies. :)

2011. okt. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
sztem függ a vezetéknévtöl is,mert pl Kovács Pilar,elég érdekesen hangzik.
2011. okt. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
31%
meg sztem el se lehet dönteni h ez elsö hallásra fiu v lánynévröl van szó.
2011. okt. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Nekem egy Coelho könyv jut eszembe róla. :D

De amúgy szerintem kellemes csengésű.

2011. okt. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Csak nem El barco-t (A bárka) nézel? :D
2011. okt. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Caterpillar.
2011. okt. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a pillér jut eszembe meg a szolár.
2011. okt. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Nem tetszik.
2011. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%

Így, hogy "csak" Pilar, tetszik. De ha egy magyar vezetéknevet rakok elé, és egy konkrét személy neve lesz belőle, akkor már nem. Tudod sok név, vagy akár szó is tetszik nekem ilyen alapon (szép a hangzása, pl. Dezdemóna), de ettől még soha nem nevezném el így a gyerekem, mivel neki együtt kell élnie ezzel a névvel.

Mi nemcsak annak alapján választottunk nevet, hogy tetszik-e az adott keresztnév, vagy sem, hanem megnéztük, hogyan hangzik a vezetéknévvel, milyen lehet, ha egy három éves mutatkozik be az adott névvel, és milyen, ha egy egy ötven éves. Hogyen lehet becézni, és nem lesz-e gyúny tárgya az iskolában.

2011. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

nekem emg a száz év magyán, abban is volt egy Pilar.


A név szép, a hangzáa jó, mégis szokatlan. Ha passzol a vezetéknévhez, mért ne.

2011. okt. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!