Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy szegedi, elmondaná nekem,...

Egy szegedi, elmondaná nekem, RÉSZLETEsEn, hogy jutok el?

Figyelt kérdés

szóval , ha busszal érkezem a mars térre, onnan , hogy jutok el a plázába?


Hol tudok felszállni a villamosra ?:D és hányas számúra kell? és hol tudok jegyet venni rá? és hol kell leszállni? a végállomásnál ? vagy azt mondja be hogy a következő megálló a szegedpláza? :D


LÉgyszi :D eelmondaná valaki ezeket?


Amúgy meg visszafele, a széchenyi térre szeretnék eljutni , ha jól tudom akkor ott van egy végállomás ? és melyikre kell felszállni? Köszi


2011. jan. 23. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon könnyű. A Mars téren leszállsz, utána meg fogod látni a nagy fehér Rókusi templomot, indulj el abba az irányba, és sétálj végig azon a kis utcán, ami mellette van (pont szemben a piac bejáratával). Ezzel kijutsz az 1-es villamos megállójához, végig azt fogod használni. A Rókusi Pályaudvar irányába közlekedő irányba szálljál fel, az az egyik végállomása az 1-es villamosnak, ezt nehogy összekeverd a másik végállomásával, ami pedig a Szeged Pályaudvar. Ha a Mars tér felől, a templom oldalában jössz, akkor ez az irány neked balra lesz (az új körforgalom felé). Na, miután felszálltál, a villamosvezetőnél vegyél jegyet, 340 Ft. Ha odamész, beszólsz neki a kisablakon, addig el se indul, míg ki nem szolgált téged. Nagyon udvariasak és türelmesek. Én minden nap az 1-es villamossal járok. Ezután pedig szépen végigmész a Rókusi Pályaudvar végállomásig, és ott lesz a pláza, el se tudod téveszteni, kiszúrja majd a szemed.

Visszafelé ugyanígy felszállsz ott, ahol most leszálltál, veszel jegyet a villamosvezetőnél, és a Széchenyi tér pont egy megálló lesz. Majd bemondja a hangosbemondó is megállókat, hogy mi következik, de vigyázz, mert sokszor van, hogy el van csúszva az automata, és nem azt mondja be, ami valójában következik. A Széchenyi tér az Anna-kúti megállóhely után következik. Az Anna-kútnál, amikor megáll, látni fogsz jobbra egy kis tesco-t (Tesco Expressz), utána figyeljél, jön egy nagy kanyar jobbra, és a következő megálló már a Széchenyi tér. Onnan is fogod tudni, hogy amikor ott megáll, balra lesz a nagy posta.


Sok sikert! Ha van még kérdésed, nyugodtan kérdezz!


25/L

2011. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Még mindig én. Nézd meg még ezt is:


[link]


Itt van az 1-es villamos menetrendje, a megállóhelyek megnevezésével együtt, egymás utáni sorrendben.


Először, a pláza felé a Rókusi Pályaudvar végállomást nézd meg, majd másodszor, a Széchenyi tér felé a Szeged Pályaudvar végállomást nézd meg.


Amúgy meg ha a Széchenyi térről szeretnél majd visszajutni a Mars térre, akkor ugyanígy felszállsz az 1-es villamosra, csak visszafelé, mint ahogy jöttél a plázától, tehát Széchenyi tér-Anna kút-és Rókusi templom megállóhelynél fogsz leszállni, végigmész a templom oldalában, és megint ott vagy a Mars téren.


25/L

2011. jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kezdjük:

A Mars tér egyik oldalán fut a "nagykörút", a térről balra fordulva egy sarok a Kossuth L. sugárút. Itt szintén balra fordulva kb.200 méter az 1.villamos megállója. Át kell menni a túlsó oldalra és felszállni a "Rókus Állomás" felé haladó villamosra. A vezetőnél is váltható jegy,kb. 300Ft.

A Pláza a rókusi végállomásnál van. Visszafele ugyanott szállhatsz fel, ahol leszálltál, ez egy körjárat. A Széchenyi tér nem végállomás, de bemondják a villamoson. Ha jól számolom a hetedik megálló Rókustól.

2011. jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"és a Széchenyi tér pont egy megálló lesz"


...Azért közben még van néhány!

2011. jan. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jaj, ne már, hogy nem érted! Az "egy" itt nem számnév, hanem határozatlan névelő! Úgy értem, hogy még tekeregnie sem kell a kérdezőnek, mert a villamosnak pont az EGYIK megállóhelye a Széchenyi tér, azaz éppen ott teszi le. Jól tudom, hogy hány megállóhelye van az 1-es villamosnak és milyen sorrendben, mert mint írtam, naponta azzal járok, és nem véletlenül adtam meg a villamosmenetrend pontos linkjét sem, ahol sorrendben le van írva minden megállóhely.


Olvass figyelmesebben, légyszi.


25/L

2011. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A Mars téren ha bekocogsz a váróba, ott is vehetsz jegyet, szerintem ott még olcsóbb is, mintha helyben váltanád (a villamoson).

Ha kijössz a váróból jobb kéz felöl a váró falát látod, balkéz felé vagy előre indulhatsz. Balkézfelől fogsz, de egy azonnali fordulással. A szemben lévő utcára átbaggyogsz, van ott (a sarkon) fodrászcikk szaküzlet, gyógynövényes, kisbolt, stb. Ott helyijáratos megállók is vannak. Amint átérsz az utcára balra fordulsz (nem a fográszcikk szaküzlet és gyógynövényes irányába tehát). Elmész a sarokig, és elfordulsz jobbra. Ott végigmész az utcán. (néhány megállót látsz majd balkéz felül, jobb kéz felől pedig fénymásolót, talán valami harisnyást is (de utóbbi nem biztos). Elmész a sarokig tehát, és ott enyhén jobbra fordulsz, hogy a gyalogátkelő fele legyél. Ott már látni fogod a megállókat. A távolabbi lesz a tied. (a templom felőli.)A villamos, balra felé fog menni (ha a gyalogátkelő elejétől néznéd merre megy.) A végállomás a Pláza. Cinema City is van benne, ha azt a kiírást látod meg, ne zavarjon, az a Pláza. Mivel végállomás, mindenkinek le kell szállnia (a felszállók máshol fognak felszállni, így el sem tévesztheted.) Keress egy bejáratot, és ott is vagy.


Visszafelé: nem ott szállsz fel, ahol leszálltál. Ha kijössz a Plázából a főbejáraton átjössz a zebrán, és ott van. Egy épület is ott van, szóval látni fogod, szerintem látszik rajta, hogy mire lett kitalálva. Tehát felszállsz (ha a Mars téren veszed a jegyeid, vegyél eleget, hogy itt se legyél zavarban)és mész, mész, mész. A Mars teret talán nem felejted el. Onnan még pár megálló, ahogy mondják, majd egy nagy kanyart vesz be a villamos, mikor a Széchenyi térre ér. Látni fogsz ott egy templomot jobbról, balról egy postát (ha a menetiránnyal megegyező irányban állsz persze.)

Ez a Széchenyi tér.



Jobbról park (és templom még mindig), ha átmész a zebrán (a templom jobb kezed felől lesz, és látni fogod, ha arra nézel) mész-mész, meglátod a Kárász utcát. Bal kéz felől az utca másik felében nyílik balra, vöröses díszburkolattal van kirakva, sétálóutca), majd találsz másik zebrát, hogy átsuhanj majd, ha oda indulsz. Szerintem ezt érdemes megnézni.

2011. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! :)
2011. jan. 23. 16:59
 8/11 A kérdező kommentje:
tényleg köszi :) ez alapján sztem menni fog :D
2011. jan. 23. 17:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként, Szegeden is magyarul beszélnek, és nagyon szívesen segít bárki, akihez fordulsz segítségért.
2011. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A legegyszerűbb, hogy ahogy leszállsz a buszról, odamész a Mars tér elejére, ahol így állnak a buszok:

__ ___ ___ ___ ___ ___ __ buszok


I I [KÖZPONT] I -> te buszod

I I I

I I I


És megkeresed a 75ös buszt, vagy 75Y-t, vagy 7F-es buszt és felszállsz rá. Aztán megkéred a sofőrt, hogy szóljon neked, ha a Pláza jön, de ki fogja írni, hogy PLÁZA, Kossuth Lajos téren van(:

2011. febr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!