Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok melyik nép/nemze...

Mit gondoltok melyik nép/nemzet a leghányattatottabb sorsú? Másként fogalmazva:Melyik az a nép/nemzet, amelyik történelme során a legtöbbet szenvedett?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt nehéz megmondani. Sok nehéz sorsú nép volt rajtunk kívül is. Elég szűklátókörű dolog azt állítani, hogy a magyarok szenvedtek a legtöbbet.

Én az örményeket mindenképpen ide első helyen említeném, gyakorlatilag ki akarták irtani az egész népet. Ilyenek a kurdok is. Azután ott vannak a zsidók, 2000 éven keresztül üldözték őket kisebb-nagyobb megszakításokkal.

A cigányok sehol nem leletek igazán otthonra - mondjuk véleményem szerint erről azért ők is tehetnek.

Az indiánoktól mindenüket elvették, gyakorlatilag majdnem kiirtották őket.

A néger törzseket évszázadokon keresztül tizedelték a rabszolgavadászok, ráadásul 100 rabszolgából jó ha tíz túlélte a sivatagi és hajóutat. Afrikában ma is nagy a nyomor, éhínségek és háborúk tizedelik a lakosságot.

Ezek jutottak először eszembe és akkor még nem is említettem olyan népeket melyeket egyszerűen teljesen kiirtottak.

2011. jan. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát az előző választ elolvasva azt kell mondjam, mi egész szerencsések vagyunk mindent összevetve
2011. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 napietus ***** válasza:
hát mi :) meg az írek. most így hirtelen...
2011. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

sztem ennek nincs értelme, minden nemzet életében vannak mélypontok és emelkedők...

mondjuk az elég gáz, hogy lényegében erős és egyik nagyhatalomtól sem függő Magyarország 500 éve nincs...de ezzel más nemzetek is vannak így

2011. jan. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!