Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyházak történelme és...

Az egyházak történelme és jelene, erősíti a hitet az emberekben?

Figyelt kérdés
2008. aug. 14. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
A hitnek nincs köze az egyházakhoz. Ha lenne, nem jönnének létrer új önszerveződő vallási csoportosulások. A hitnek kizárólag Istenhez és az emberhez van köze. Aki megtalálja Istent az hinni fog akár az egyház kereteit használva, akár a nélkül. :)
2008. aug. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Az egyházak történelme (keresztesek, inkvizíció, eretnekégetések, vallásháborúk, Amerika kiirtott indiánjai) és jelene (bürokrata papok, pedofil papok, homokos papok) leginkább gyengítik az emberek hitét. Inkább úgy fogalmaznék, hogy az egyház tevékenysége ellenére is még vannak akik hisznek Istenben.
2008. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első apostolok közül az egyik elárulta mesterét 30 ezüstért, majd felakasztotta magát, az összes többi halálfélelmében elhagyta, közülük volt egy kiemelkedőbb, háromszor megtagadta. Ez volt az első "gyülekezet". De ott volt egy szeretett tanítvány is, aki végig ott volt a keresztúton és a golgotán is más női követőkkel együtt hűségesen. Sőt, az első keresztények között rögtön ott van egy házaspár (Ananiás és Szafira), akiket a pénz és a dicsőség kettős vágya hajtotta (ez is lett a vesztük). A mai követők is ilyenek. Vannak gyengék, de vannak példás életűek. Csak azoknak a hírértéke nem vetekszik sajnos a botrányos életűekével. Még vezetői körökben is van jó példa. Nem is kevés. De az kit érdekel? Szerintem nem ilyen egyszerű a képlet, hogy látok egy rossz keresztényt és ezzel le is írom mondjuk az adott egyházat.
2008. aug. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Természetesen a jelenről beszélek elsősorban, a történelmi dolgokat most nem bojgatnám, mert messzire visz, eléggé összetett szerintem. Amikor a vallási ranggal pénz és hatalom is együtt járt (kiugrási lehetőség), meg királyok rokonokat helyeztek magas vallási pozíciókba stb stb, nem feltétlenül a legalkalmasabbak kerültek a posztokra, de még így is akadtak jó példák.
2008. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Az egyházak csak szervezetek, a külsőség hordozói, nem sok közük van a hithez. A hithez a személyes tapasztalaton kereszzűl lehet eljutni. Ha tényleg őszintén gyakorlod a hited.
2008. aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt hallottam már sok felöl, hogy az egyházak (többsége), véres múltja, és hát jelene miatt, különbséget kell tenni vallásföldrajzi, és hívő, valódi önátadásban élő keresztények között.


Na de akkor, valójában nagyon-nagyon kevés "valódi" keresztény van/volt ebben a száz évben, mert a legtöbben buzgón írtották egymást.

(Csak egy gondolat)

2008. aug. 14. 18:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Buzgón bizony. Péter is levágta egy ember fülét, talán meg is öli, ha Jézus nem állítja le, más apostolok egy helységet el akartak pusztítani, de Jézus nem hagyta nekik, egy embernek megtiltották a Jézus nevében gyógyítást, mert nem tartozott közéjük. Mégis szentéletűek lettek. Az ember nem mindig dönt helyesen, vannak, akik csak a halálos ágyukon térnek meg. Nem az a Jézus követő, aki soha nem hibázik (lásd az apostolokat). Ők is belátták a hibáikat, megbánták őszintén, újra kezdték és nem adták fel, folyamatosan haladtak előre. Vannak, akik egyből megragadják a lényeget és élik is, de nem mindenki ilyen. Talán azt is kijelenthetem, hogy a többség nem ilyen. Ezért is árnyaltabb a kép. Aki azt mondja magáról, hogy hibátlan, bűntelen, vagy csak egyszerűen másoknál igazabb vagy kevésbé esendő, ott valami máris sántít szerintem.
2008. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A Biblia kíméletlen őszinteséggel tárja fel a keresztények egyéni hibáit, bűneit.

Ez is az egyik bizonyítéka Isteni ihletettségének.


De én nem erről beszéltem, hanem az egyházak hivatalos nemzeti állásfoglalásáról, ami oda vezetett, hogy "az én országomnak mindig igaza van" teológiát követték/követik szinte mindig!

Hogy ennek a bibliai erkölcsel ellentétben mi a következménye, talán senki előtt nem titok!

2008. aug. 16. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!