Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hány fajtája van a cigányoknak...

Hány fajtája van a cigányoknak? PL. : oláh, román ezt a kettőt tudom. És melyiktől lehet a leginkább félni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Az oláhcigányok azok, akik egykor romániából jöttek, a románok nem cigányok.

Amúgy vannak még kolompárok, romungrók, aškalije, úgymond muzsikus cigányok, beások....én kb ennyit tudok.

hogy melyikek a legantiszociálisabbak....hát nem tudom, minden esetre úgy tudo, h a muzsikusok a legkulturáltabbak, de a többi csoportban is van ilyen is, meg olyan is, mint akármilyen nemzetben...

2011. jan. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%

Rengetegféle van, Magyarországon 3 főbb csoport létezik, az "oláh cigányok", a "magyar cigányok" és a beások. A beások inkább a D-Dunántúlon élnek. Kisebb más csoportok is vannak persze.


A közbiztonság jobban függ a helytől és a gazdasági helyzettől, mint attól, hogy milyen etnikumúak a jelenlévő cigányok. Pl. Budapesten jobb a helyzet, mint Borsodban, függetlenül attól, hogy mekkora a magyar vagy oláh cigányok aránya. A D-Dunántúl falusi cigánytelepein is jobb a helyzet, mint az északkelet-magyarországiakon, bár itt egy érdekes tény, hogy a D-Dunántúlon főleg beások fordulnak elő.

2011. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vannak oláh, román, beás cigányok (lehet többféle is van, én csak ezt a hármat hallottam). Nem érdemes félni tőlük. Inkább nekik kéne tartaniuk....
2011. jan. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!