Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen egyoldalú az...

Miért ilyen egyoldalú az "erkölcsösség"? Médiatörvény is beszél róla - napilapokban meztelen nők fotója?

Figyelt kérdés

Volt egy műsor, amelyben nagyon hangoztatták, hogy véget vetnek annak a gyakorlatnak, mely szerint minden nap megjelenik x naplilapban egy meztelen női fotó az első oldalon, mert a gyerekek, meg az erkölcs ...


Nekem már régóta feltűnt, hogy miért mindig csak meztelen nőket tesznek az első oldalra? A nőkre pl nem gondolnak, és szép, sportos, meztelen férfiakat miért nem ?


Mondjuk váltogatva, egyik nap nő, a másik nap férfi.


Miért van ez így? A női test elfogadható a közerkölcs számára, de a férfi test nem? Valaki érti ennek a logikáját?


2011. jan. 30. 08:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már eléggé szociológiai és pszichológiai jellegű kérdés, én meg hát sem szociológus, sem pszichológus nem vagyok (bár tanulok némi szociológiát és pszichológiát is, de nem ilyen mélységekben, és nem pont ilyen témákban sajnos), viszont ha bővebben érdekel a téma, akkor ezek a tudományok segíthetnek megérteni. Társadalmi nemek témakörben elég sok érdekeset lehet olvasni - amúgy ez idegen szóval a "gender", aminek manapság van egy negatív hangzása, pedig a szó önmagában nem jelent semmi rosszat, csak sokan olyan jelentéstartalommal is felruházták, amit igazából nem kell hogy jelentsen.
2011. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem, kerdezo. Szerintem arrol szol a dolog, hogy a ferfiak undorodnak mas ferfi meztelen testetol...egyszeruen ilyenek. Amugy a TV-ben is tobbszor volt rola szo, hogy nok is vannak, akik taszitonak talaljak a ferfi testet. Pl. Szili Nora mondta, hogy kifejezetten undorodik a ferfi testtol, ha nem a parjarol van szo.


De azert a mai vilag annyival jobb, mint regen, hogy manapsag mar csak azt a not lehet mutogatni, mint a bazari majmot es ilyen modon megalazni, aki penzert ezt bevallalja.

2011. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

utolsó, ez hülyeség, hát az én unokatesókám is elismeri h X és Y sporttársának milyen klassz szép teste van, dehogy tartja undorítónak!


na meg ez a bazári majmos dolog, ez kész ....

2011. febr. 6. 16:31
 14/22 A kérdező kommentje:
Emberek, a Blikkben naponta ott van az első oldalon egy meztelen nő !! Miért nem lehet párszor egy szép férfitestet is ajándékozni az olvasóknak? Olyan álszent egy megközelítés ez ... mintha a nőket nem érdekelné (na meg X számú fiút persze). Aztán még a tinilányok is csorgatják anyálukat a különböző ifjúsági magazinokban egy majdnem meztelen, csak éppen takart fiútest láttán, de ugye ezt annyira gáz beismerni :((
2011. márc. 30. 10:13
 15/22 anonim ***** válasza:
nem tudom, de engem is idegesít már hogy a nők csak b@szásra jók, legyenek tökéletesek arcban testben, emellett dolgozzanak, főzzenek takarítsanak, ha meg a férfi felszed néhány kilót akkor az mackós az jól áll stb..
2011. márc. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
hát akkor én egyetértek veled mert számomra egy mackósság már némi igénytelenséget jelent, mert az ugye abból van h nem figyel magára, étkezésre, na meg sportolásra .... és az ilyen férfi eleve nem igazán tudna érdekelni, nemtom egy férfinek úgy alapból miért is kéne kevésbé igényesnek lennie magával szemben mint egy nőnek ... érthetetlen felfogás ez
2011. márc. 30. 14:32
 17/22 anonim ***** válasza:

Hat pedig igaz a bazari majmos dolog, mert a pasik szivesen kiverik arra meztelen nore, de semmibe sem nezik, egy r.bancnak tartjak, aki nem kellene otthonra, csak a szexre. De en nem sajnalom magunkat, noket, mert sok no ad okot arra, hogy ilyen kiszolgaltatott helyzetben legyen, hisz eladja magat. Teljesen ugy van, mint regen, a no meg mindig alsobbrendu, lehet r.bancozni a legkisebb dologert.


A legtobb ferfit nem erdekli mas ferfi teste vagy hogy mas ferfin milyen ruha van. Szerintem ez teljesen nyilvanvalo dolog.

2011. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

csak erre reagálnék, mert ez nagyon kiszúrta a szemem ...


"A legtobb ferfit nem erdekli mas ferfi teste vagy hogy mas ferfin milyen ruha van. Szerintem ez teljesen nyilvanvalo dolog."


Nagyon tévedsz. Már hogyne érdekelné? Ne viccelj, serdülő korban különösen, de később is egy alap ösztön, hogy a "hímtársak" tulajdonságaira bizony nagyon is kíváncsi az ember, na az más kérdés, hogy ez persze olyan szinten tabu, hogy bevallani a 99% nem fogja, de hallottam már olyan nyílt (nem meleg !!) fiatalt, aki megmondta frankón, hogy ő bizony megnézeget magának egy "klassz" srácot, meg egy klasz ruhában, ízlésesen felöltözött fiút akár az utcán, akár az öltözőben, ruha nélkül, mindegy, lényeg, hogy bizony kíváncsi a "vetélytársra".


Ez elemi ösztön :) hidd el ...

2011. márc. 31. 09:21
 19/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez keves ferfinel van igy. Az en ferjem eleg egyszeruen oltozkodik szerencsere, nem erdekli a divat es teljesen hidegen hagyja, hogy mas ferfin milyen ruha van. Hidd el, a vilagert meg nem vennenek olyan ujsagot, aminek a cimlapjan meztelen ferfi van, meg ha van, aki meg is nezne, de mint mondtad, bevallani nem fogja.
2011. márc. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
igen, hát a képmutatás elsődleges, na de hát hoppá, ha nem is a férfiak veszik meg, én eleve is azzal kezdtem, hogy a nőkre nem gondolnak? sztem a nők amúgy sokkal újságmániásabbak amúgy is, szal ezt az egyoldalúságot nem értem, hogy miért azt gondolják, hogy csak férfiak vesznek újságot
2011. márc. 31. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!