Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sajnos akárhol keresem erre a...

Sajnos akárhol keresem erre a 2 kérdésre nem találom a választ: Melyik miniszterelnök nevét viseli az első hazai lakótelep? Milyen évet írtak Oroszországban 1700. január 1-je előtt egy nappal Oroszországban?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 21:19
 1/3 Lézer Anton ***** válasza:
100%
Szerintem a Wekerle-telepről lehet szó, az ugrott be nekem. (1909-ben épült.) A másik becsapós kérdés, mert éppen ezen a napon tért át az orosz közigazgatás a január 1-i évkezdésre. Hogy milyen napot írtak előtte, annak utánajárok gyorsan, ha tudok.
2011. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lézer Anton ***** válasza:
100%

[link]


"The Christian era was switched to by declaring that 31 December 7208 should be followed by 1 January 1700"


7208. dec. 31-ét írtak azelőtt egy nappal. (1700 előtt ui. a világ teremtésétől számították az éveket, csak az után Jézus születésétől, s az évkezdet is jan. 1. lett.)

2011. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm a segítséget.

A lakótelepre sosem jöttem volna rá, mert kizárólag panelban gondolkodtam.

Az Orosz időszámításról pedig csak annyit tudtam, hogy korábban ők Juliánus naptár használtak.


Mégegyszer köszönöm, sokat segítettél.

További szép napot!

2011. febr. 3. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!