Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az usán belül melyik államokba...

Az usán belül melyik államokban van/volt halálbüntetés?

Figyelt kérdés

Ha most nincs, mikortól szűnt meg?

Hol/mikor milyen módszert alkalmaztak? (villamosszék, méreginjekció...)És az usán belül összesen kábé hány olyan börtön van, ami foglalkozik ilyesmivel(vagy foglalkozott, de mikor)?


2011. febr. 4. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon meg azt is megnezheted, hogy nev szerint kiket es mikor vegeztek ki az USA-ban, milyen modon es hol:


[link]


Itt pedig megtalalod az allamok listajat, ahol van halalbuntetes es ahol mar nincs es ott van a datum, hogy mikor toroltek el adott allamban a halalbuntetest:


[link]


Nem minden bortonben vegeznek ki elitelteket. Az un. death row, ahol az eliteltek varjak a kivegzesuket, a magasabb biztonsagi szintu bortonokben van.

2011. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Texasban még biztosan van halálbüntetés.
2011. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja...en TX-ban elek es epp itt van mellettunk egy ilyen borton, ahol lethal injectionnel vegeznek ki halalra itelteket. Allamtol fugg, hogy milyen modon vegzik ki oket. Van, ahol lelovik oket, van, ahol felakasztjak oket, van, ahol gazkamraban olik meg oket. Nemcsak villamosszek meg injekcio van, bar ma mar a tobbi modot keves allam hasznalja elsodlegesen.


Elso valaszolo voltam

2011. febr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Asszem, Nevadában is van még halálbüntetés. Azt tudom, hogy ma már 4 vagy 5 államban van csak halálbüntetés az 52 államból.
2011. febr. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Eloszor is, az USA-nak csak 50 allama van plusz Washington D.C. Amugy pedig rengeteg allamban van halalbuntetes elvileg, csak ritkan hasznaljak. Ha a masodik linkre kattintasz, megnezheted, hogy hany allamban van halalbuntetes a mai napig.
2011. febr. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tényleg csak 50 van? Lehet, hogy összekevertem valamivel....
2011. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedul. Valamiert az emberek 80%-a azt hiszi, hogy 52 allam van. Fogalmam sincs, hogy miert, de ez nem lenyeg.
2011. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

"Valamiert az emberek 80%-a azt hiszi, hogy 52 allam van."


Az zavarja meg őket, hogy Alaszka, és Hawaii külön van területileg.

2012. jan. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

pont ma néztem utána én is, Wikipédián le van írva.

Texasra és Nevadara emlékszem, hogy ott még ma is van.

2012. nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!