Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek a fő tantárgyakból...

Szerintetek a fő tantárgyakból (matek, magyar, töri) hányas jegy kell gimi 11. osztályában évvégén, hogy felvegyenek egyetemre?

Figyelt kérdés
Nekem töriből, matekból csak 4-esem van:( Pedig mindkettőből kitanultam a belem. Magyarból 5-ös, 2 nyelvből is 5-ös, amikből emeltezni akarok (francia, angol). Évvégi jegyek ugye már beleszámítanak a felvételibe. Tudom, hogy az érettségi számít legfőképpen, de azért a hozott pontok is számítanak. Ha maradok 4-es mindkettőből, akkor esélytelen?
2011. febr. 7. 16:10
 1/10 A kérdező kommentje:
emeltezni akarok a 2 nyelvből, meg magyarból és médiából, nyelvvizsgám meg nyáron lesz meg, ha minden jól alakul. csak félek, hogy színötösnek kéne lennem
2011. febr. 7. 16:12
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha színkettes vagy, akkor is felvesznek, ha jó az érettségid. Javaslom, olvasd el a felvételi tájékoztatót. Különösen a pontszámításos részét
2011. febr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, megint.


A hozott pontoknak egyáltalán nem kell számítaniuk. Ha jobb pontod van az érettségi eredmény "duplázásával", akkor azt veszik figyelembe. De olvasd el a tájékoztatót

2011. febr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy színötösnek kell lenni.

Ha jól sikerül az egyetem által választott 2 érettségi akkor duplázol és ha a plusz pontjaid is megvannak meglesz az összes pontod.

2011. febr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
oké, köszi
2011. febr. 7. 16:25
 6/10 A kérdező kommentje:
vagyis mindkettőtöknek köszi:D
2011. febr. 7. 16:25
 7/10 A kérdező kommentje:
egyébként pl. matekból azért szeretnék ötös lenni, mert nem hiszem, hogy az érettségim jobb lenne 3-asnál..idén kezdtem el tanulni matekból, eddig nem voltam belőle túl jó:(
2011. febr. 7. 16:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha van 4-esed is.
2011. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha kettesed van valamiből ötös helyett, az csak 3 pont mínusz, szinte semmi.
2011. febr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bretso ***** válasza:
Minek akarsz 4 (?) tantárgyból emeltezni? Teljesen felesleges.
2011. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!