Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a receptje az elégtelennél...

Mi a receptje az elégtelennél jobb jegy megszerzésének a középszintű magyar és történelem szóbeli érettségiken?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy qrvára nem érdekel egyik sem, mivelhogy mérnöknek készülök - az oda szükséges tantárgyakat megcsináltam 90% fölé.

Az írásbeliken túl vagyok. Szó szerint semennyi készüléssel és még kevesebb tárgyi tudással magyarból 65, történelemből 92%-ot írtam. Emellett fontos tényező, hogy mindkét tanár rettentően rühell engem.

Hogyan érjem el azt, hogy szóbelin legalább 10%-kal átmenjek?

A "tanuljba*dmeg" és az "ennyi kultúráltság neked is kell" jellegű válaszokat, ha lehet, mellőzzük...


2011. máj. 29. 01:11
 1/5 anonim ***** válasza:

pedig itt nincs más vagy tanulsz vagy van egy alapvető műveltséged viszont próbálj meg rövidíteni a tanuláson például a korstílusok egyezzenek gondolok én itt egy Petőfi Arany párosra vázlatosan tanuld meg és szépen kényelmesen nyugodtan enyhén rizsázva mondd el

a másik pedig hogy reménykedj hogy a reál tantárgyakból szóbelizel először mert akkor a vizsgabiztosnak és a tanároknak is egy jobb magabiztosabb benyomása lesz rólad

mindenesetre sok szerencsét

2011. máj. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha látja rajtad a tanár az "akarást" és az együttműködést, mindjárt jobb a helyzet. Éreztesd velük, hogy benned nincs mit rühellni. P

próbálj tiszteletet mutatni, úgy köszönni, hogy pl "kezit csókolom, Tanárnő, vagy tiszteletem, Tanár úr! Ha érzik, hogy megadod a tiszteletet, máris nyert ügyed van. Sok sikert!

2011. máj. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy tanulsz? Nem kell halálra, magyarból ott a könyv, töriből meg az atlasz, azokban kb. minden benne van.
2011. máj. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Magyarból úgy tudom a max pontszám felét a kiállásra kapod, tehát, ha magabiztosan felelsz, nem makogsz és nem görcsölsz az már fél siker. :D
2011. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A kapott segédanyagokkal és egy kis tudással (65-92%) simán lehet egy 40-50% szóbelit csinálni.
2011. máj. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!