Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pozitív vagy negatív tulajdons...

Pozitív vagy negatív tulajdonság, ha valaki "nonkonformista"?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 18:54
1 2
 1/17 Cory Rose ***** válasza:
17%
Nekem negatív. De ha valaki így érzi jól magát, szíve joga.... Bár szerintem baromság, csak magával szúr ki az ilyen.
2011. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
A nagy újítók nonkonformisták általában, és vannak a "műkedvelők".
2011. febr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Pozitív teljes mértékben :)
2011. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
én is az vagyok, de sztem negatív tulajdonság, mert senki nem érti meg, vagy csak nagyon kevesen, pedig sztem van értelme a dolognak...én viszont legalább a konformistákat tartom puhány p*csöknek
2011. febr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%
Az attól függ, hogy pozitív, vagy negatív dolgokban nyilvánul meg. Nekem az alapvetően nem szimpatikus, amikor valaki csak azért nonkonformista, hogy nonkonformista legyen.
2011. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
nekem sem szimpatikus ha valaki csak azért konformista hogy konformista legyen
2011. febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
10%
mimforkomiska?
2011. febr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

ez nem tulajdonság, vagyis nem a személyiségtémába tartozó dolog...ez egy nézet, ez egy hitrendszer, ami kissé csökönyös lehet, viszont iszonyatosan relatív...szóval ahogyan korábban már írta valaki attól függ, milyen rendhez nem alkalmazkodik...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

Mint minden emberi tulajdonság, nem lehet egyértelműen negatív vagy pozitív. Mert ha valakiben van erőszakra hajlam az negatív? És ha ez csak annyiban derül ki, hogy megvédi a szeretteit, a családját a veszélyektől? Vagy ha valaki lelkiismeretes az mindig pozitív? És amikor ezt mások kihasználják és befolyásolják?


Minden emberi tulajdonságnál a tulajdonságok aránya, a tulajdonságok érvényre jutását erősítő és gátló tényezők ARÁNYA alapján lehet egy tulajdonságot negatívnak vagy pozitívnak besorolni.


A végletesen nonkonformista negatív, ha emiatt a társadalom perifériájára szorul. Ha valakiből ez viszont teljesen hiányzik az is negatív, mart akkor behódol a hatalmi, társadalmi elvárások előtt, egyéniségét, kreativitását elnyomja.


Meg kell találni a középutat, akkor válik pozitívvá.

2013. máj. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Egy fontos dologra nem árt felhívni a figyelmet. Abból, hogy ki milyen életet él, nem lehet következtetni rá, hogy konformista-e vagy sem. Egy kisember, akinek természetes, hogy dolgozik, házasodik, gyereket nevel, nem konformista, mert úgy él, ahogy szeretne. Ellenben egy meleg, aki minden jellegzetes meleg viselkedést felvesz, meleg elvárást teljesít, meleg divatot követ, meleg szabályt betart, akár beszéd- és viselkedési stílust is, mert ez az elfogadott a meleg közösségben, az egy totál konformista ember, még ha azt is képzeli, hogy ő a többségi társadalom ellen lázadó kívülálló. A homokosok jelentős részére egyébként igaz ez.


Konformista ember az, aki azért barátkozik, hogy elfogadják, nem azért, mert barátkozni akar. Aki azért él párkapcsolatban, mert ez az elfogadott, nem azért, mert szeret így élni. Aki azért jár piálni, bulizni, mert ez az elvárás, nem azért, mert szeret piálni, bulizni. Aki azért nem olvas képregényt, mert fél, hogy gyerekesnek fogják tartani, nem azért, mert nem szereti a képregényeket. A konformista ember hozzáigazítja magát egy adott kor adott társadalmának elvárásaihoz. Félelemből, és hogy elfogadják, eldobja a saját személyiségét, gyakran olyan szinten, hogy már azt sem tudja kicsoda, és totál üres az élete. Ez egyértelműen negatív dolog.


Egyébként bármilyen durván hangzik is, egy vezérelvű rendszerben még megérti az ember a konformizmust, talán még van valami félelmetes szépsége is a dolognak, amikor tömegek mozognak együtt, de egy egyébként szabad társadalomban, ahol nincs a politika részéről nyomás vagy felemelő érzés, ami konformizmusra sarkallna, ott végtelenül kiábrándító, hogy rengetegen mégis ezt választják.

2016. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!