Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az, hogy valaki ironikus...

Az, hogy valaki ironikus pozitív vagy negatív tulajdonság?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Te szereted, ha valaki ironikus, vagy nem rosszul viseled?
2011. ápr. 27. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Én szeretem, szerintem pozitív.
2011. ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 napietus ***** válasza:
én szeretem az iróniát :)
2011. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kulturált iróniát kifejezetten kedvelem, mikor az illető tudja hogy hol van helye az iróniának és kifejezetten elmés megjegyzései vannak.


Akik gúnyosan és cinikusan vég nélkül "ironizálnak" és meggyőződésük, hogy az első csoportba tartoznak... azokat nagyon nem. :)

2011. ápr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attol fugg, hogy ki milyen szinten ironizal, kirol es milyen temaval kapcsolatban. Azt nem neznem jo szemmel, ha valaki valakinek a halalarol ironizalna vagy mas komolyabb dolgokrol. Nalam inkabb negativ tulajdonsag az ironia, de persze lehet vicces bizonyos helyzetekben. Tematol es embertol fugg, de ha banto, az mindenkepp negativ.
2011. ápr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, es az nagyon fontos, hogyha valaki ironikus, akkor o is viselje el, ha valaki vele szemben hasonloan ironikus, ne sertodjon meg ugyanazon.
2011. ápr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem realista gondolkodású emberekre vall az ironizálás, de én nem nevezném tulajdonságnak inkább csak pillanatnyi állapotnak. De amúgy jó dolog, csak sokszor van aki túlzásokba viszi.
2011. dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha tulajdonság alatt emberi tulajdonságot értesz, ez nem tulajdonság. Ez egy kifejezési forma.


Amikor véleményt alkotsz valakiről, akkor használhatod ezt a formát. Szerintem negatív, mert kimondottan bántó, a valóságot eltúlzó.


Ha már közlöd valakivel a véleményed, az legyen objektív, konstruktív, erőszakmentes, ne legyen bele vitt felesleges bántás.


Az ironikus szófordulatok pedig nem ilyenek.

2013. máj. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!