Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Emailben megfenyegettek, hogy...

Emailben megfenyegettek, hogy a munkahelyemen alámtesznek, illetve fenyegőznem, hogy rámküldik az Apehet stb. hasonló dolgokkal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem, az illető nekem tartozik néhány ezer forinttal, és minekután mertem szólni, hogy szeretném a pénzemet, ellenben a feketelistára kerül a neve (nem fizetők névsora bizonyos oldalakon), ezekkel fenyeget.


Mit tehetek? Ha beváltja ígéretét, feljelenthetem becsületsértésért vagy valamiért?


Milyen dolog az, hogy még én vagyok jószívű... és be akar mocskolni a munkahelyemen és ilyenek?


2011. febr. 18. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is mentsd el, és nyomtasd ki.

Aztán közöld a drágával, hogy megteszed a szükséges jogi lépéseket.

Többet ne írj, majd rájön magától, hogy az e-mail után le lehet nyomozni, és volt olyan ostoba, hogy írásban fenyegetőzött.

:(


Ha a munkahelyeden kárt okoz, akkor ezt a levelet meg tudod mutatni a főnöködnek, és újabb feljelentést tehetsz, károkozással megtoldva.


Gondolom, az APEH legfeljebb kellemetlenséget okozhat, minden rendben van. ;)

Amúgy nem ritkán először lemeózzák a feljelentőt.

2011. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha kapsz még egy ilyen emailt, és ismered az illetőt is, akkor irány egy jogász, aki felszólíthatja becsületsértésért. Ne félj utánna leáll a kedves jóakaró!
2011. febr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mit tehet a jogász? Van ennek anyagi vonzata is?

Valóban feljelenthetem?

Nem a pár ezer forintról van szó, hanem erről a stílusról.

2011. febr. 18. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!