Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki elájul mellettem az utcán és mentőt akarok hívni akkor elmagyarázom, hogy mi van és kinyomják a telefont?

Figyelt kérdés
Nem egyszer fordult elő, és nem csak velem.
2011. febr. 21. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Mi az,hogy kinyomják a telefont?Mert velem pont az ellenkezője történt meg jó párszor.Négy percen át kérdezte a diszpécser,hogy a földön fekvő embernek,mi a neve,mikor született,mi történt,engem hogy hivnak,mi a telefonszámom,milyen idő van errefelé,stb.Ennyi idő alatt meg lehet halni!
2011. febr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na egyik jobb, mint a másik. Most éppen anyukám akart segíteni egy férfin, akinek leesett a vércukorszintje és elájult. Felhívta a mentőt, a csajszinak elmesélte h mi a helyzet, erre a nő: oké, és kinyomta.
2011. febr. 21. 22:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos mindig is így volt, mindent megtesznek, hogy elhárítsanak, hogy lerázzanak, és ezért sok ember meghal. Hallottam én is már több hasonló sztorit. Én csak egyszer próbáltam mentőt hívni egy a házunk kapujában a téli fagyban fekvő hajléktalanhoz. Kedvesen, udvariasan, de határozottan leráztak. Elkezdett a pasas egyre többet kérdezni nyilván azzal a céllal, hogy előbb-utóbb majd nem tudok válaszolni, és akkor ezen a címen lerázhat. Kérdezte, hogy nem önként feküdt oda megpihenni? Nem részeg-e? Nem lehet, hogy csak elfáradt? Én erre persze azt mondtam, hogy nem úgy néz ki, de hát persze pontosan nem tudom, mert nem beszéltem vele. Na erre utasított a mentős, hogy menjek vissza, csináljak vele egy mélyinterjút. Mondtam, hogy nem adott életjelet, mikor átléptem rajta. De akkor is ragaszkodott hozzá, hogy paskoljam meg, és mindenképpen vegyem rá, hogy nyilatkozzon, meg voltak még más kérdései is. Ekkor viszont én nyomtam ki a telefont, és hagytam az egészet, mert láttam, hogy ebből úgyse lesz semmi...
2011. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Felháborító és undorító, amit ezek csinálnak.
2011. febr. 21. 22:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig csak az ellenkezőjét tapasztaltam szerencsére, mármint nagyon kedvesek voltak mind a mentős, mind a tűzoltós diszpécserek, és tényleg pillanatokon belül a helyszínen voltak. Nagypapámat többször is éjszaka közepén érte infarktus vagy olyan mértékig súlyosbodott az amúgy kezelés alatt álló tüdőgyulladása, hogy sokszor teljesen el lilult, azonnali lélegeztetésre volt szüksége. Hogy ilyen súlyos esetben mért nem tartják kórházban az embert, megint jó kérdés.

Múltkor nagymamám szomszédjához kellett mentőt hívni, agyvérzéses tünetei voltak még az enyhébb fajtákból, így elindultunk lefelé a lépcsőn hogy beviszem én a kórházba hátha így gyorsabb lesz, de azzal a lendülettel 3 lépés után már az érzékeléssel, járással is probléma volt. Azonnal kihívtam a mentőket, a diszpécser cím, telefonszám, név, a beteg állapota, kora, tünetek stb általános kérdések után rögtön küldte is a mentőt, 5 perc sem telt és kint voltak. Azt valahol természetesnek tartom, hogy megpróbálják felmérni a helyzet súlyosságát, de ezzel sokszor valóban értékes perceket lehet veszíteni, ha a baj valóban nagy. Nyilván egy vércukorszint leesést nem lehet összehasonlítani egy agyvérzéssel, infarktussal. Nekem is sokszor leesik, és ájulok is, előfordult hogy összevertem magam, de mivel tudom hogy ilyen vagyok, mitől is ájulok ha ájulok, ezért én is fölöslegesnek tartanám ha mentőt hívnának hozzám, pár perc és úgy is jobban leszek. Természetesen ez nem menti fel a diszpécsert az alól, hogy legalább szóban megnyugtatást adjon, hogy a mentő kivonulása indokolatlan...

2011. febr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Na azért annyira nem undorító!!Hidd el, van annyi rutinjuk, hogy egy részeg emberhez, aki magától is kijózanodik, nem minden esetben mennek ki, és ezzel nem ölik meg.
2011. febr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Melyik számot hívod? 112 vagy 104?
2011. febr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyapámat haza akarták zavarni, ugyanis miatta nem tudtak aludni. Azt mondták, egy kis haspuffadás miatt minek bent tartani (olyan volt a hasa, mint egy 9. hónapban járó terhes nőnek). Másnap életmentő műtétet hajtottak végre rajta, ugyanis kiderült, hogy vastagbél daganata volt.

Mellesleg már második éve járt az orvoshoz, hogy nincs rendbe vele valami, de nem voltak képesek megállapítani, hogy daganatos. Hogy is szokták mondani? Gyógyítható, ha időben észreveszik. Ezért rendszeresen járni kell kivizsgálásra.

Két hónap kínlódás után meghalt.


Hogy jót is mondjak, amikor keresztapám vért hányt és fuldoklott (a változatosság kedvéért rákos volt) egyből kijöttek. Bár ez azért lehetett, mert a diszpécser rokonunk volt.

2011. febr. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem jo tapasztalatom van szerencsere. A diszpecseren mulik. Annyi mulik azon, hogy ki ul ott, akar emberek elete is!
2011. febr. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Persze, van a diszpécsernek annyi tapasztalata, hogy tudja hova kell kiküldeni mentőt. Valószínűleg egy vércukorszint leesése miatt tényleg nem kell (egyébként velem is gyakran előfordul) vagy egy részeg miatt normális körülmények között, de nem ilyenkor mínuszokban.

00.04 Sajnálom:S

2011. febr. 22. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!