Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik ilyen vallás? Lennt...

Létezik ilyen vallás? Lennt elmagyarázom.

Figyelt kérdés

Elképzelésem szerint, minden (kisebb mint atomi szinten) egy anyagból áll. Ebből áll az egész univerzum. Ezt az egész anyagot egyben, nevezzük istennek. Amikor lehetett a nagy bumm, akkor ez az anyag szétszóródott, ebből kezdett el minden egyes dolog alakulni.


Ha egy ember magasabb lelki szintre ér, ebből a valamiből többet vonzz magához. Ez egy folyamat.


2010. aug. 17. 10:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyfajta materializmus :D
2010. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
64%
még ez is értelmesebb mint a bibliai isten létezése...
2010. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem konkrétan vallás ilyen nincs, de érdekes elképzelés, én is valami hasonlóban hiszek.
2010. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd?
2010. aug. 17. 11:55
 5/31 anonim ***** válasza:
73%

nagyon jó az ötlet. :)

csak akkor a matéria hozza létre a lelket is? :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi az a matéria :)


Képzeld el, hogy van egy fajta 'fő lélek' , és ez oszlik el minden emberi lélekben. ugye van az energiamegmaradás törvénye. Ha egy ember valamivel magasabb szintre lép, valaki lejjebb fog lépni, esetleg vmilyen dolog megszűnik létezni..

2010. aug. 17. 12:09
 7/31 A kérdező kommentje:
Végülis gondoltam, hogy erre még nem találtak ki semmit, csak meditáció, trippek után, ilyen gondolatok jönnek rám..
2010. aug. 17. 12:10
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

jól gondolod a dolgot...de ami létezik az már meg nem szűnik. És tényleg van egy fő lélek. Sőt csak az az egy lélek létezik csak...:)

Viszont nagyon érdekes amit írsz...hogy meditációk után ez jön rád...és elárulom ez már az ember létezése óta ki van találva. :)

Ez az ősi tanítás alapja, ami az ember, világ és Isten mibenlétét tárja eléd. :)

Én elsajátítottam elméletben e tudást...és megvan a mű is, ami részletesen eléd tárja a valósággal kapcsolatos dolgokat. Többek közt ezt is...a meditáció nagyon fontos dolog, ha sikeres a meditáció, olyankor ebben az egyetlen létező Lélekben időzünk, és tanulunk tőle. Szó szerint konzultálunk Istennel magával...elég magasztos dolog ez, el sem hinnék az emberek ezt. :)

Na figyelj csak írj, ha érdekel a tanítás, és adom a címet szerzőt, nem fogsz csalódni. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nem szűnik meg, hanem átirányul az energia máshova. Érzem magamon, h meditáció után, jóval valami van bennem, csak ez egy idő után elmegy..


Jöhet a cim/szerző, nagyon érdekel.

2010. aug. 17. 12:28
 10/31 anonim ***** válasza:
73%

Na vagyok. :)


Akkor félreértettem a megszűnést, de sebaj. Ami pedig akkor eltűnik belőled, csak időszakos élmény...viszont örökké tartóvá is lehet tenni...de ez majd kiderül a könyvből, viszont légy vele(könyvvel) türelmes, mert nagyon mély figyelmet igényel. Ha kell többször olvass el egy mondatot. Ne ítéld el a korai szavai alapján, a teljes egésze adja meg a valóságot, és nem fogsz szerintem olyan sok újdonsággal találkozni. :P


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége

[link]


majd kíváncsi vagyok a véleményedre, szóval ne feledkezz meg rólam. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!