Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tipikus nők közötti "harc"....

Tipikus nők közötti "harc". Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam gimiben, aki az a tipikus anyuci, apuci kicsi lánya, hogy azt gondolja, mindent megtehet. Megrezegteti a szempilláit, és sokan bedőlnek neki, hogy milyen kis édi, cuki stb. Ő utál engem azért, mert okosabb vagyok nála (ezt a többiek mondták), és mindent megtesz, hogy piszkáljon. Csakhogy ő látszólag ártalmatlan megjegyzéseket tesz állandóan, amik két értelműek, aztán pedig mindig azzal jön, hogy ő csak ártalmatlan megjegyzésnek szánta (persze nagyon átlátszóan csinálja, és nyilván a kétértelmű dolgokat nem ártatlanságból mondja az ember, hanem valami célja van vele). Ilyenkor eljátssza az ártatlant, és úgy csinál, mintha ő soha nem mondana rosszat. Én pedig néha nem bírom már cérnával, és nyíltan visszaszólok neki, mert nem vagyok az a típus, aki hagyja magát. Nem mondok neki csúnya dolgokat, csak olyat, amit nem lehet ártalmatlan megjegyzésnek álcázni. Utólag én is mindig ki tudnék olyan jó szövegeket találni, hogy vérig sértem, miközben ráfoghatom, hogy ártalmatlan megjegyzés - de én nem szoktam ilyeneken gondolkozni, és arra energiát fordítani, hogy jobbnál jobb beszólásokat találjak ki. Egyszerűen undorítónak tartom, és nem szeretnék ilyen szövegeken gondolkozni. Amikor pedig hirtelen, meglepetésszerűen kapok egy ilyen sértést, akkor nem mindig tudok olyan frappáns álcázott sértéssel visszavágni, mintha gondolkozhatnék rajta. Provokálni semmiképp nem akarom, mert nem akarok ok nélkül beszólogatni neki, vagy megbántani. Az biztos, hogy legközelebb majd igyekszem normálisan lereagálni a beszólását, de addig nem tudom, hogy mit csináljak, mert már megint oda fog jönni hozzám, hogy miért szóltam be neki, hiszen ő "nem mondott semmi rosszat". De ha én bármit mondok, kiforgatja a szavaimat. Mit tehetnék? Ő mindenre ráfogja, hogy ártalmatlan megjegyzés, mikor egyértelmű, hogy nem az. Én hogy vágjam ki magam most ebből a helyzetből? Mit mondjak neki, hogy miért szóltam neki vissza? (Most nem írnám le, hogy mit mondtam, mert elég személyes, de lényegtelen.)


Ja, megbeszélni nem tudom vele, mert az IQ-ja aligha éri el a 80-ast vagy 90-est, azt is sértések kitalálására és önmagát ribancnak beállító poénok kitalálására fordítja. Nem sértésből írom ezt róla, hanem tényleg nem sok esze van szegénynek. Egyébként próbáltam már vele beszélni, de nem ért meg sem észérveket, sem érzelmeket - olyan, mintha a falnak beszélnék.


2011. febr. 28. 20:37
 1/9 Bretso ***** válasza:
100%
Ha rendszeresen frappáns beszólásokkal megszívat, akkor bizony okosabb valahol nálad. Plusz az írásodból mintha irigység sütne. Hogy valami hasznos választ is adjak ajánlom Barbara Berckhan - Verbális önvédelem című könyvét, bevallom végig még nem olvastam, de a részleteket igen, azok hasznosak.
2011. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen az tény,ebből amit leírtál olyan mintha kicsit félnél tőle!

És valamiért nem mersz igazából kiállni magadért!

Ha gondolod írd meg priviben,a konkrétumokat,hátha tudok segíteni.

2011. márc. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon köszönöm a válaszokat. Valószínűleg az lesz a legjobb, ha beszerzem azt a könyvet.


Azt kétlem, hogy okosabb lenne, mert ha ismernéd, azt hinnéd, hogy minden szőke nős vicc róla szól (egyébként nem szőke). De az az igazság, hogy ezen a téren tényleg találékonyabb, mivel nagyon kétszínű is, aki az ember szemébe mosolyog, aztán hátbaszúrja. (Konkrétan láttam, hogy ilyen stratégiát alkalmazott néhány embernél.) Egy ilyen ember persze hogy jó lesz ebben, hiszen egész életében ezt a kétszínűséget és mások megbántását gyakorolta.


Én ilyeneken nem szeretek gondolkodni, hogy hogyan bántsam meg a másikat. Inkább jobban szeretem hagyni a fenébe, vagy pedig nyíltan megmondani a véleményem. Ha nem félnék attól, hogy mondjuk verekedni akar később, akkor biztos, hogy jól megmondanám neki, és akkor mernék olyanokat is visszaszólni neki, amiket így nem. Bár nem tudom, lenne-e értelme tovább szítani a feszültséget, de akkor tudnék frappáns dolgokat mondani. Így viszont ki kell találnom ilyen ártatlannak tűnő dolgokat, de ilyen "dolgom" még nem volt soha. Bár nem tudom, lenne-e értelme ennek az oda-vissza "játéknak". Valahogy méltóságteljesen ki akarok jönni az egészből, csak ez nehéz. Többen mondták, hogy jól tettem, hogy kiálltam magamért, és megvédtem magam, mert vele tényleg nincs értelme megbeszélni, mert nem értené úgy sem. Na majd csak valahogy kitalálom, hogyha felhozza az esetet, akkor megint hogy védjem meg magam...

2011. márc. 1. 17:48
 4/9 A kérdező kommentje:
Már ki is találtam. :)
2011. márc. 1. 17:53
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként neki nem frappáns beszólásai vannak, hanem kétszínűek. A frappáns nekem kéne, de már kitaláltam néhány szalonképeset, amit még el mernék mondani.
2011. márc. 1. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Mégsem lehet buta, ha ilyen jól tud manipulálni. Én akkor is megtanulnék kétértelmű megjegyzéseket tenni.
2011. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem buta, csak nem okos. Hát azért 80-90-es megvan az IQ-ja biztos. Ha ismernéd, te is ezt mondanád, de igazából lényegtelen... :)

És azon vagyok... :) Igyekszem ilyeneket kitalálni, csak nem könnyű, mert még sose gondolkodtam ilyeneken.

2011. márc. 1. 22:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha utólag tudsz frappáns lenni, megjegyezhetnéd, mit mondhattál volna, hátha jön még egy hasonló helyzet, ahol elsütheted.
2011. márc. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utólag már megszoktam jegyezni, csak ritkán kell megint, de köszönöm az 5letet, jó gondolat! :)
2011. márc. 2. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!