Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha esetleg ilyen helyzetbe...

Ha esetleg ilyen helyzetbe kerülök, hogyan tudhatnám magam megmenteni?

Figyelt kérdés

1. Ha mondjuk valamiért körbeállnak és kiakarnak rabolni akkor mi a teendő?

2. Vagy, ha valaki megakar erőszakolni akkor hogyan lehet ezt kivédeni?


2011. márc. 5. 21:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket


Aki írta, hogy vegyek acélbetétes bakancsot..Gondoltam rá, de rájöttem, hogy nem igazán állna jól nekem. Egyébként lány vagyok:D talán ezért.


"Létezik olyan jelenség is amit a szeretet illatának lehetne nevezni, a „szeretet illata” megvédi az embert bármilyen bántalmazástól; a szeretet és a félelem ugyanis nem fér össze, az ember vagy retteg, vagy a szeretet illata veszi körül, ez utóbbi a leghatékonyabb védelem."


Ez tetszik. Remélem ez így is van, mert akkor ezdem magam, hogy ne féljek a sötétben. egyébként nem azért, nem járok mindig estefele de ha mondjuk munkám lesz és este kell majd hazamennem nem szeretném, ha esetleg megtörténne a fent említett 2 példa. Bár hajlamosabb vagyok inkább félni. Gázspray-t azt viszont beszerzek:d és a zsebembe fogom tartani.

2011. márc. 6. 09:57
 12/17 pelgrim ***** válasza:

„Ez tetszik. Remélem ez így is van, mert akkor edzem magam, hogy ne féljek a sötétben.”


Igen, ez így van, a gyakorlatban azonban egy kicsit bonyolultabb a dolog, a félelem terhét csak a szeretet veszi le vállaidról. Szeretet nélkül hiába gyakorlod a bátorságot, az csak legfeljebb vakmerőség lesz. Előző válaszomban említettem a helyes öntudatot, a helyes önbizalmat, engedd meg, hogy vallásos módon fejtegessem tovább, mert ez a legalkalmasabb.


Vedd tudomásul, - és vedd ezt szorosan szó szerint, - hogy te Isten egyszülöttje vagy, egyszülött leánya, Isten tökéletes ötlete önmagáról, ez a Krisztus, az ÉN VAGYOK benned, a te valódi, isteni kiléted, - szeresd isteni önmagad. Ha ezt el tudod fogadni és ez egy élménnyé válik benned, akkor téged szeretet vesz körül, szeretet fog áradni belőled, és nem lesz az a gonosz ember aki bántalmazna téged.

2011. márc. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
[link] Nekem ez vált be. Az előző meg nagyon rosszul hiszi, ha szerinte a vallásos emberekkel nem történnek rossz dolgok.
2011. márc. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 pelgrim ***** válasza:

tegnap 22:55

Nem hiszem azt, hogy vallásos emberekkel nem történnek meg rossz dolgok. Nem vallásos emberekről írtam, hanem a szeretetről, ami nem szükségszerűen azonos a vallásossággal. Csak vallásos kifejezéseket alkalmaztam mert azokkal lehet e dolgokat a legjobban kifejezésre hozni.

2011. márc. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A szeretet nem véd meg a rossz emberektől. Sajnos ez nem az a világ.
2011. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 pelgrim ***** válasza:

ma 10:46

Nekem az a tapasztalatom, hogy igen, a szeretet akár minden bántalomtól megvédhet, nem csak emberek rossz indulatától.


Kiegészítésül talán hozzá tenném, hogy ez valóban ritkaság, ritka az ember aki eléggé tudatos ahhoz, hogy minden alkalommal képes a félelem helyett szeretettel válaszolni minden fenyegető veszélyre.

2011. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 pelgrim ***** válasza:
Azt is szeretném hozzá tenném hogy az igaz szeretet egy intelligens jelenség, és „illata” távol tartja nem csak a rosszindulatú embereket, hanem akár még baleseteket vagy betegséget is.
2011. márc. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!