Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy iskolai osztály szétbom...

Ha egy iskolai osztály szétbomlik különböző csoportokra, az miért van? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha? Amikor. Az iskolai osztályok természerüknél fogva klikkesednek. :D


Általánosban mert a (kis) gyerekek természetüknél fogva klisérendőrök (Az ő korukban könnyebb "átlátni" a világot ha fekete-fehérré v. maximum alapszínekre egyszerűsítik), és ezen a "kiemelkedő" vezéregyéniségek (Ált. gazdag, elkényeztetett és agresszív különböző variációi) sem segítenek.


Középben mert akkor keresik a tinik önmagukat ami a baráti társaságukkal (XY ill. ZP ill. AB baráti köréhez tartozom) és / vagy a felvett kliséikkel (emós, kocka, metálos stb.) szoktak megközelíteni.


Tenni sokmindent nem lehet ellene. :/ Bár talán a csoporok felbontásával szervezett beszélgatős órák segíthetnek valamit...

2011. márc. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt nem értettem soha, hogy ez miért baj? Lehetetlen 30 emberrel egyformán jóban lenni, teljesen természetes, ha kialakulnak kisebb baráti körök, nem kell tenni ellene semmit.

Inkább az a baj, ha valaki minden körből kimarad, meg az, ha a csoportok között megy az utálkozás, de én még egymás kisebb szekálásában sem látok akkora problémát. Persze nem a kicsinálásra gondolok, hanem az olyan gyerekes kis hülyeségekre, hogy osztálykiránduláson bekenjük a másik társaság kilincsét fogkrémmel.

Nekem is szép számmal voltak olyan osztálytársaim gimiben, akikkel a 6 év alatt egy szót sem beszéltem, de nem érzem magam rosszul tőle. Miért kellett volna, ha nem volt közös témánk? Ennek ellenére az ottani barátnőimmel a mai napig szoros a kapcsolatunk, pedig már nyolc éve érettségiztünk.

2011. márc. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De nálunk kicsit el van durvulva a helyzet. Állandóan szidalmazzák egymást a többiek. Emiatt az egyik osztálytársamnak el is tört a karja.
2011. márc. 9. 12:47
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk az osztályfőnöknek volt köszönhető. Félig humános, félig reálos osztály voltunk, és a "kedves" ofő mindig kivételezett a reálosokkal. Nekik el volt nézve a lógás, mi meg, ha késtünk pár percet az óráról, simán bevágta az igazolatlant.


22/L

2011. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!