Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Széteshetne az Amerikai...

Széteshetne az Amerikai Egyesült Államok államaira (esetleg állami csoportokra) vagy Északra és Délre?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szétesik szerintem lenne egy nagyobb tömb keleten, A déli részek Texas kivételével inkább a dél-amerikai országokhoz válnának hasonlóvá, Texas és az észak-nyugat pedig megint egy-egy külön terület lenne. De ez csak az én véleményem.
2010. nov. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 UM4 ***** válasza:
100%

[link]

Samuel P. Huntington bácsi ezen könyve érdekesen fejti ki a témát ajánlom elolvasásra

tömören: florida kuba lesz, kalifornia, új-mexikó és texas pedig mexikó (ha a szétesős változat válik valóra)

de a könyv sokkal érdekesebben kifejti a témát

2010. nov. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de én igazából a jelenre gondolok. Arra, hogy MA széteshetne-e az ország.
2010. nov. 5. 23:09
 4/9 anonim ***** válasza:
MA nem esne szét, nincs miért. Még mindig többet profitálnak az államok a tagságtól, mint amennyit nyernének a különválással.
2010. nov. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért, nincsenek ma ellentétek az országon belül?
2010. nov. 5. 23:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen ellentetekre gondolsz? Ilyen alapon Magyarorszag is szeteshetne megyeire. Vajon Floridaban hanyan szeretnenek Kubahoz tartozni? Vagy Uj-Mexico esetleg Texasban hanyan szertnenek Mexiocohoz tartozni??? Az ott elok 99,9% az Egyesult Allamokhoz kivan tartozni. Az Eszak-Deli haborut regebben lejatszottak es nha delen van egy par ember aki szerint jo lenne fuggetlenedni de ok nagyon kevesen vannak.Raadasul a gazdasagi valsag hatasara sem novekedett a szamuk...
2010. nov. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Atlantától északra a Mekiben minden eladó fekete.

Délre minden vevő is.

Ez lenne cezura.


(Floridában van néhány kisnyugdíjas is a vendégek közt)


DE A VÁLÁS MOST NEM AKTUÁLIS

2010. nov. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az EU előbb esne szét.Baracsi Attila
2010. nov. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az amcsik állandóan vándorolnak egyik államból a másikba, nem hinném hogy annyira el akarna különülni egyik állam is a többitől, ha mégis akk szerintem előbb lenne kelet-nyugat szakadás, mint észak -dél
2010. nov. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!