Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem adnak a szülők...

Miért nem adnak a szülők gyermekeiknek viselhető és felvállalható nevet?

Figyelt kérdés
Most olvasom, hogy Mike Tysonnak két éve meghalt a négy éves kislánya egy balesetben. A kislányt Exodusnak /kivonulás/ hívták.
2011. márc. 9. 21:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ok az egyediség-mánia. De ebbe a "hibába" én is bele fogok esni :D Bár én azért valami felvállalhatóbbat fogok adni a gyereknek, pl. Paloma (a családom fele spanyolajkú, szóval amúgy is muszáj valami olyan, amit a nagyi is ki tud mondani;) De nekem tetszik néhány rég elfeledett magyar név is, például a Zselyke. Húúúú, az nagyon gyönyörű szerintem :) Amúgy a Dani, Bence, Gergő nem tudom miért számítanak újkeletűnek, én ismerek mindből idősebbeket is...


Jelentés szempontjából a spanyolok a legdurvábbak névadásnál. Náluk tök normális nevek voltak sokáig (akkoriban, mikor nálunk az István, Erzsébet, Ibolya, Tibor, stb. voltak porondon) az olyan rendes köznévként is használt nevek mint Fé (hit), Soledad (magány), Auxiliadora (segítségnyújtó), Socorro (segítség), stb. Rengeteg ilyen van. Persze a magyarban is vannak olyanok, hogy Ajándék, Boldog meg Bulcsú...de ezeket szerintem senki nem adja a gyerekének, max. 100 évben 2x.

Aztán a latin-amerikaiak még ennél is durvábbak, főleg a kubaiak, akik ugye a kommunizmusban elnyomva USA-t tekintik példaképnek (mármint a sima lakók, nem Fidel :D) és sokkal jobban "majmolják", mint az európaiak egy része. Így születtek olyan nevek, mint a Levis (ugye a Levi's márkából) vagy Yusnevis (ejtsd: gyusznéjvisz --> a U.S. Navy-ből) Ezekből írtam a szakdogámat, nagyon durva, miket találtam kutatás közben :D:D:D Szóval azt hiszem a Dzsesszika (szőr feláll tőle a hátamon) még mindig jobb, mintha az amerikai tengerészetről nevezné el valaki a gyerekét...

2011. márc. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A legdurvább kettő amit valaha hallottam a Swarczgramofon mint név és a Lajos lánynévként. A kedves szülő persze vérig volt sértve, hogy nem engedték.
2011. márc. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azert a Dolores se semmi, ami annyit jelent spanyolul, hogy fajdalmak. Ismerek ezzel a nevvel egy lanyt. Szerintem a szulei nem tudtak, hogy mit jelent. Kulfoldieknek egyebkent a Gyongyver nev nagyon furcsa a magyarban. Nekik az nem lenne vallalhato...nezopont kerdese.
2011. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50%
A Gyöngyvér szerintem is vállalhatatlan. Egyrészt egy nagyon debella vörös hajú, hódítani akaró/mindenkire rámászó nő jut róla eszembe, másrészt meg az hogy...a gyöngynek a vére :S Hát most komolyan...
2011. márc. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!