Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem adnak a szülők...

Miért nem adnak a szülők gyermekeiknek viselhető és felvállalható nevet?

Figyelt kérdés
Most olvasom, hogy Mike Tysonnak két éve meghalt a négy éves kislánya egy balesetben. A kislányt Exodusnak /kivonulás/ hívták.
2011. márc. 9. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem teccsik á Lákátos Dzsekszonkáá??? nem amúgy tényleg nem tudom miért :D
2011. márc. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Mostanában alig van gyerek,akinek normális,viselhető neve van.
2011. márc. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert most az a divat, hogy ritka, különleges nevet adnak a gyerekeknek. Csak azt nem értem, mi abban a különleges és pláne a ritka, hogy minden második gyereknek ugyanazt a hülye nevet adják.
2011. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, mér nem számmal jelölik a gyereket, amíg 18 éves fejjel eldönthené, milyen nevet hajlandó felvállalni!:/
2011. márc. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, nekem az Exodus /kivonulás/ szóról tényeg az elmenés jut eszembe azon kívűl, hogy a bibliából ismerem a pontos jelentését. Ezzel azt akarom mondani, hogy a kislány sorsát ezzel a névvel meg is pecsételték. Sajnos.
2011. márc. 9. 21:54
 6/14 anonim ***** válasza:

Ennél már csak a Szamanta jelentése a durvább, végtelen elhagyatottság, fájdalom - nem tudom ki az aki ilyen nevet ad a gyerekének.

Amúgy szerencsére nem mindenhol divat, ismerőseim körében viszonylag normális nevek vannak, talán egyet kivéve, ott minden gyereknek ősmagyar neve van. Mondjuk szerintem ez még mindig jobb mint a sorozatokból, innen-onnan felszedett idegen nevek amit ráadásul később senki nem tud helyesen leírni.

2011. márc. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem is feltűnt, és nem értem, hogy amúgy tök rendesnek és normálisnak tűnő szülők is miért röhögtetik ki a gyereküket (és magukat) az ilyen hülye, feltűnő nevekkel (Nátán, Gézengúz stb.).


Ez a tendencia a 60-as évek vége felé indult, akkor kezdtek az értelmiségiek a gyereküknek a körülöttük levő paraszt és proli gyerekhez képest elütő neveket adni. Akkor még a sok Józsihoz, Marihoz, Pistihez képest újszerű volt például a Mónika vagy az Artúr. Persze a többiek se maradhattak le, és hamarosan átvették ezeket a neveket, de az "elit" se hagyta abba, és újabb feltűnőnek szánt neveket dobott be, amit a tömeg újra lekoppintott.


Aztán valamikor a 80-as évek végén már fordult a kocka, és a primitívebb néprétegek hoztak be új, mások által még nem használt neveket főleg az akkor futó külföldi tévésorozatokból. Ekkoriban bukkantak fel az első Dzseniferek, Izaurák, Armandók stb.


Én arra számítottam, hogy előbb-utóbb véget ér ez az őrület, és a ma már egyre inkább ritkának számító hagyományos nevek (pl. Anna, Júlia) újra divatba jönnek, de ez nem történt meg egyelőre.


Az emberek feltűnési vágyával magyarázható ez az egész. Azt akarják üzenni vele, hogy a gyerekem különleges, egyedi (na meg én is az vagyok), tessék mindenáron ráfigyelni.

2011. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát az Annában pont nincs igazad, mert a leggyakoribb lánynév volt tavaly. :)

Az én ismerettségi körömben szinte minden gyereknek normális neve van. Oké, vannak a divatnevek (Anna, Hanna, Lili, Bence, Gergő, Dani stb.), de attól eltekintve, hogy minden második gyereket így hívnak, semmi baj velük.

2011. márc. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ertem kerdezo, hogy mire celzol es en is a hagyomanyosabb nevek hive vagyok, de a felvallalhatosag szubjektiv dolog. Neked mas a felvallalhato, mint egy masik embernek. Van olyan ember, aki ugy gondolkodik, hogy az a ciki, ha valakinek hetkoznapi neve van es az osztalyban van belole 4 ugyanolyan. Exodus meg biztos, hogy nincs masik. Olvastam epp ezen az oldalon sok olyan velemenyt, hogy a becezheto, klasszikus neveket tartottak rossznak, van, aki direkt olyan nevet keres, amit nem lehet becezni (nem tudom, hogy miert fontos nekik ez, de hat ilyen ember is van). Sok ember nem jelentes, csak a nev szep hangzasa miatt valaszt x nevet vagy epp forditva. Mindenkinek meg vannak a sajat szempontjai. Nagyon sajnalom a kislanyt amugy - nem a neve miatt, hanem a baleset miatt. :(
2011. márc. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az az érdekes ebben, hogy előkelőbb családokban, mármint nem újgazdagéknál, mostanság kimondottan "régies" neveket adnak a gyerekeknek, hiszen ilyen kirívó nevet adni már prolis lett. Szerintem ez ilyen körforgás jellegű dolog lehet, majd úgy 10-20 év múlva leesik az akkori proliknak és újgazdagoknak, hogy elit körökben mennyi az István, László, Erzsébet és Ibolya, akkor ők kezdik el ezeket adni a gyerekeiknek, addigra különben is pont ezek a nevek lesznek ritkaságok, hiszen manapság ilyeneket nem szokás már adni, csak az idősebbek között vannak nagy számban. Addigra már nem lesznek, így újra felkapják ezeket. Aztán majd megint csere :)
2011. márc. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!