Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 2 kultúra összehasonlítása?...

2 kultúra összehasonlítása? Melyikeket hasonlítanátok össze?

Figyelt kérdés

Ritkán van velem olyan, hogy egyáltalán nem tudom, hogy mit írjak, de sajnos most mégse tudok értelmeset kitalálni. Gondoltam egy nyugati és egy arab ország összehasonlítására például, de az nem férne bele 300 szóba. Egyszerűen meg vagyok lőve. Segítsetek kérlek, hogy mit hasonlítsak össze, és milyen szempontok alapján.

Köszönöm a választ.


2011. márc. 11. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem Kínát és Japánt. Nem ég és föld mint egy európai és egy arab ország, de azért mégis sok a különbség.


Szokások, illem, gasztronómia, hagyományos népviselet esetleg vallás vagy a mitológiájuk. Szerintem ilyeneket kellene.

2011. márc. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a magyar és a cigány kultúrát, illetve e kettő együttélését.
2011. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hm. ez a Kína-Japán dolog jól hangzik, remélem találok hozzá anyagot.

Köszönöm mindkét választ :)

2011. márc. 11. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:
pogány-keresztény
2011. márc. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szempontokhoz egy klasszikus:

[link]


Az interkulturális kommunikáció szokta tárgyalni a különbségeket, hasonlóságokat, átjárási lehetőségeket, illetve az asszimilációkutatás is érdekes lehet.

Illetve a fenomenológia és hermeneutika foglalkozik az idegenség kérdésével :-) PL. ajánlom Alfred Schütz írását az Idegen címmel a Fenomenológia a társadalomtudományokban kötetből.

Van egy könyv valami olyan a címe, hogy japánok magyar szemmel, magyarok japán szemmel, de most nem találom, sorry.

2011. márc. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!